شنبه 4 فروردين 1397   06:54:39

اخبار دانشگاه

در آستانه ۹دي برگزار شد

همايش گراميداشت سالگرد حماسه نه دي با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين ذوالنور

در اين همايش كه به همت بسيج دانشجويي دانشگاه قم برگزار شد ابتدا نماينده مردم شهر قم در مجلس شوراي اسلامي به سخنراني پرداخت و سپس به سئوالات دانشجويان در اين زمينه پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومي حجت الاسلام و المسلمين ذوالنور در اين همايش ضمن نامشروع دانستن ابطال نتيجه انتخابات گفت:

با اين عمل در اصل قصد بر اين بود كه اين پيام را مخابره كنند كه ما به نظام خود اعتماد نداريم و نظام ما قابل اعتماد نيست و سپس با ميانجي گري سازمان هاي بين المللي و يك جنگ نرم اصل نظام را نشانه روند.

وي افزود: شما كافي است رهنمودهاي آقاي جورج سوروس را در مورد جنگ نرم در اين زمينه مشاهده كنيد؛ در اين رهنمودها في المثل مشاهده مي كنيد كه يكي از اين موارد تحريك احساسات در مبحث كشته سازي است.

نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه همين بحث با بيان خاطره اي گفت:

آقاي موسوي اردبيلي(ره) نسبت به مسائلي كه رسانه هاي بيگانه ارائه مي كردند كاملا به روز بودند و من در مشهد به خدمت ايشان رسيدم. ايشان ناراحت بودند كه چرا دختري مظلوم را كشته اند. من سه سوال از ايشان كردم و گفتم آيا در چنين آشوبي كشته شدن يك آدم اين مدلي به ضرر يا به سود نظام است؟ ايشان گفتند به ضرر نظام. باز سوال كردم آيا اين فردي كه شما مي گوييد يك نيروي خاص يا امنيتي بوده يا يك فرد معمولي و عادي؟ گفتند خير و تنها يك فرد معمولي بوده. در آخر سوال كردم آيا از اول كه اين فرد عادي مي خواسته از خانه بيرون بيايد خود نظام آمده بر عليه خودش از او فيلمبرداري كرده تا آبروي خودش رو ببرد؟ گفتند خير نمي شود و در آخر قبول كردند كه اين اقدام جنايتكارانه ارتباطي با نظام ندارد.

آقاي ذوالنور ضمن اشاره به اين گونه موارد، شايعه كشته شدن پسر بچه اي در ساري كه سه ماه قبل از فتنه كشته شده بود را مطرح كرده و بيان كرد:

اين افراد با نشان دادن چراغ سبز رفتن به خارج از كشور و گرفتن اقامت دائم، در صدد معرفي شهيد جعلي براي فتنه بوده و حتي يك ستاد درست شد به عنوان ستاد قاچاق انسان كه شهداي جعلي را به خارج از كشور بفرستند تا رسانه ها و صدا و سيما براي نشان دادن هويت اصلي و يا زنده بودن اين شهداي جعلي، دسترسي به اين افراد نداشته باشند.

وي مرعوب كردن نخبه ها و تعيين شروط براي نظام را از ديگر اهداف اين فتنه خواند و تصريح كرد:

مهمترين عاملي كه باعث شد القائات بي تاثير شود و گرد و غبار بخوابد وجود رهبري با كفايت و جامع و با لياقت بود. رهبري چون نقشه را مي دانست و ايمانش راسخ بود، هرچه سعي كردند ايشان را قانع كنند نتوانسته و ايشان با تعيين كردن شاخص ها و ملاك ها توانستند بسيار خوب روشن سازي نمايند. البته خواص ما دچار ريزش شدند؛ نه تنها ريزش كه بلكه بعضي از خواص خود آتش بيار معركه شده و حتي نزديكانشان شب و روز و تمام قد در خدمت فتنه در كف خيابان حضور پيدا كردند.

آقاي ذوالنور با بيان نقش خواص در جوامع از مهمترين ويژگي هايي كه باعث شد نظام با وجود ريزش برخي خواص سقوط ننمايد، گره خوردن رهبري جامعه ما با مردم و ارتباطي رهبري در راستاي دين و آخرت مردم شمرد و بيان كرد:

اگر در هر جامعه اي حلقه وسط يعني خواص كه مابين مردم و رهبري هستند وظيفه خود را به خوبي انجام ندهد جامعه دچار فروريزي مي شود. آنچه در كربلا و نجف اتفاق افتاد هم همين بود. مردم در پي خواص ترسو و نان به نرخ روز خور رفتند و اسلام را به زير كشيدند. اگر در ۹ دي مردم هم همين گونه رفتار مي كردند به يقين كربلاي دومي در ايران ايجاد مي شد.

نماينده مجلس شوراي اسلامي مردم قم در ادامه گفت:

هدف فتنه گران از اينكه مردم را به خيابان بكشانند اين بود كه براي نظام هزينه ايجاد شود و البته بايد ذكر شود همه آنهايي كه آمدند در كف خيابان فتنه گر نبودند و وقتي فريب ها را ديدند، مقابل اين آشوب ها ايستادند.

 

بيان خاطرات و مستنداتي پيرامون ارتباط مستقيم ايشان با آيت الله منتظري و آقاي كروبي و همچنين صحبت هاي آيت الله هاشمي رفسنجاني از ديگر بيانات اين نماينده مجلس بود.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 525
Home | Back |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما