جمعه 4 اسفند 1396   19:29:56

اخبار دانشگاه

با حكم دكتر غلامي؛

دكتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوري وزير علوم شد

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت علوم، متن كامل اين حكم به شرح زير است:

جناب آقاي دكتر مسعود برومند

سلام عليكم،

با عنايت به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالي در حوزه علم و فناوري به موجب اين حكم به سمت معاون پژوهش و فناوري منصوب مي شويد.

اجرايي كردن برنامه هاي ارائه شده به مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر افزايش فعاليت هاي شوراي عالي عتف، هدفمند كردن فعاليت هاي اعضاي هيات علمي و دانشجويان تحصيلات تكميلي، استفاده از توان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، پژوهشي و فناوري در كمك به دستگاه هاي اجرايي براي رفع چالش هاي ملي، تقويت پارك هاي علم و فناوري و مراكز رشد براي توسعه واحدهاي فناور و شركت هاي دانش بنيان، حمايت و بهره گيري از ظرفيت انجمن هاي علمي در تصميم سازي هاي حوزه پژوهش و فناوري، اهتمام ويژه به پژوهش هاي علوم انساني و هنر، توسعه همكاري هاي بين المللي از طريق انجام برنامه هاي پژوهشي و فناوري مشترك و تعامل با همه نهادهاي فعال و دستگاه هاي مسئول در حوزه علم و فناوري از جمله اقدامات مورد انتظار است كه اميد مي رود با بهره گيري از ظرفيت هاي موجود در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، پژوهشي و فناوري انجام پذيرد.

اميد است با استعانت از خداوند متعال و اتخاذ رويكرد توام با عقلانيت و اعتدال و با رعايت منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد در انجام وظايف محوله موفق باشيد.

پيش از اين، دكتر وحيد احمدي مسئوليت معاونت پژوهش و فناوري وزير علوم را برعهده داشت.

وزير علوم در نامه جداگانه اي با استعفاي دكتر احمدي از معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم موافقت و از "زحمات بي شائبه" وي قدرداني كرد. وزير علوم همچنين در حكم ديگري دكتر احمدي را به سمت "مشاور وزير و رييس مركز تحقيقات سياست علمي كشور" منصوب كرد.

دكتر مسعود برومند متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان آبادان و فارغ التحصيل دوره دكتري مهندسي مكانيك (توربوماشين) از دانشگاه كرانفيلد در انگلستان است.

وي همچنين مدارك كارشناسي و كارشناسي ارشد خود را به ترتيب در رشته مهندسي مكانيك از دانشگاه مهندسي نفت آبادان و دانشكده مهندسي مكانيك دانشگاه بيرمنگام كسب كرده است. دكتر برومند هم اكنون دانشيار دانشكده مهندسي هوافضاي دانشگاه صنعتي اميركبير با تخصص توربوماشين و توربين گاز است.

وي تاكنون راهنمايي و مشاوره بيش از ۶۰ رساله دكتري تخصصي و پايان نامه كارشناسي ارشد را برعهده داشته و حدود ۴۰ مقاله علمي و پژوهشي در مجلات معتبر داخلي و بين‌المللي به چاپ رسانده است.

دكتر برومند افزون بر ارائه حدود ۷۰ مقاله در همايش‌ها و كنفرانس‌هاي ملي و بين‌المللي، در انجمن‌هاي علمي مرتبط با رشته تحصيلي خود عضويت دارد.

انجمن مهندسي مكانيك ايران، دكتر برومند را به عنوان مهندس مكانيك برگزيده سال ۱۳۸۵ انتخاب و معرفي كرده است. وي همچنين از سال ۱۳۹۳ مدير مسئولي نشريه علمي و پژوهشي اميركبير را عهده دار بوده است.

فعاليت به عنوان مدير گروه، معاون آموزشي و رئيس دانشكده مهندسي هوافضاي دانشگاه اميركبير از جمله سوابق علمي و مديريتي وي به شمار مي رود. دكتر برومند همچنين عضو شوراي پژوهشي شركت ملي گاز ايران و عضو شوراي سرمايه گذاري صندوق نوآوري و شكوفايي بوده و پيش از اين نيز مسئوليت معاونت پژوهشي و فناوري دانشگاه صنعتي امير كبير را برعهده داشته است.

افزون بر اين، وي در دو دهه گذشته از تجربه اي طولاني و گرانسنگ در صنايع نفت و خودرو برخوردار بوده و به عنوان عضو هئيت مديره شركت ها و مدير پروژه هاي مختلف فعاليت كرده است.

دكتر برومند همچنين معاونت توسعه صنايع پيشرفته سازمان گسترش و نوسازي ايران (از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴) در كارنامه خود دارد و در اين دوره نيز نقش مهمي در توسعه فناوري هاي مختلف داشته و اقدامات مهمي چون سرمايه گذاري در حوزه هايي چون بيوتكنولوژي، فناوري اطلاعات، مواد پيشرفته، صنعت هوايي و ميكروالكترونيك انجام داده است.

گفتني است، دكتر برومند در ميان اهالي صنعت كشور، چهره اي شناخته شده به شمار مي رود و تجربه موفق وي در اين حوزه از جمله ويژگي هاي برجسته اي است كه وزير علوم، تحقيقات و فناوري در انتخاب او به عنوان معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم مدنظر قرار داده است.

اميد است كه اين تجربه موفق همراه با ويژگي ها و توانمندي هاي فردي و بهره گيري از ظرفيت هاي علمي موجود كشور در دانشگاه ها، موسسات پژوهشي و فناوري و تعامل با همه نهادهاي دخيل در حوزه علم و فناوري بتواند در كمك به حركت دانشگاه ها و مراكز پژوهش و فناوري كشور به سمت موسسات جامعه محور، خلاق و كارآفرين - كه حل مشكلات جامعه، محور اصلي فعاليت آنهاست – مثمر ثمر واقع شود.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1028
Home | Back |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما