جمعه 4 اسفند 1396   19:23:57

بيستمين سالگرد تأسيس دانشگاه قم مباركباد پيام رياست دانشگاه به مناسبت بيستمين سالگرد تبديل وضعيت و تاسيس دانشگاه قم

بسم الله الرحمن الرحيم

نهم مرداد سال ۷۶؛ يك روز مهم در تاريخ  آموزش عالي استان قم است.

مدرسه عالي قضايي كه پيش از نخستين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به همت  بزرگاني همچون شهيد بهشتي و باهنر و عنايت علماي برجسته حوزه علميه قم بنا نهاده شده بود، در ۹ مردادماه ۷۶ به دانشگاه قم تغيير وضعيت داد و بدين سان اولين دانشگاه جامع استان زير نظر وزارت علوم تحقيقات و فناوري و با نظارت عاليه جامعه محترم مدرسين حوزه علميه قم سامان يافت.

همجواري با درياي علم و معنويت كريمه اهل بيت(س) و حوزه علميه و برخي وجوه تمايز در سياست هاي كلان اين دانشگاه موجب استقبال بخش بزرگي از جامعه علمي و دانشگاهي و اقشار گوناگون مردم متدين و انقلابي كشور عزيزمان گرديد و تاكنون دهها هزار دانش آموخته فرهيخته را به كشور عزيزمان و جهان اسلام تقديم نموده است.

 دانشگاه قم افتخار دارد كه علاوه بر آن كه ميزبان دانشجويان طلايه دار شهادت در عرصه دفاع مقدس، تبليغ و دفاع از حرم بوده است؛ مديران برجسته ي دولتي و قضايي، معلمان و اساتيد و حقوقدانان و مهندسان فاضل و متعهدي را براي خدمت به انقلاب و مردم تربيت نموده است. 

در پايان ضمن تبريك مجدد؛ ياد بنيانگذار  فقيد دانشگاه مرحوم آيت الله قاضي خرم آبادي(ره) كه به تعبير رهبر معظم انقلاب عالمي خدمتگزار، دانا و توانا بودند و قريب به سي سال بدون ذره اي چشمداشت مادي و در سخت ترين شرايط عهده دار راه اندازي و مديريت اين دانشگاه بودند گرامي مي داريم.

عسكر ديرباز
رئيس دانشگاه قم
9 مرداد ماه 1396

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1148
Home | Back |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما