جمعه 29 دي 1396   22:33:17

اخبار دانشگاه

آيت‌الله حسيني بوشهري: مسئولان دير به فکر بحران ريزگردها افتاده‌اند
عضو هيئت رئيسه جامعه مدرسين حوزه علميه قم بحران ريزگرد و گرد و غبار در کشور و قم را جدي دانست و گفت: مسئولان براي اقدام در مقابل اين بحران دير عمل کرده‌اند.


به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري در ديدار مسئولان اجرايي همايش بحران درياچه نمک و پديده گرد و غبار که در محل جامعه مدرسين حوزه علميه قم برگزار شد، پديده گرد و غبار و ريزگرد را بسيار مهم و حياتي برشمرد و اظهار کرد: در سال‌هاي گذشته اين مسئله مغفول مانده بود و مسئولان نسبت به آن بي‌توجه بودند اما امروز مورد توجه قرارگرفته است و برگزاري همايش هم در اين زمينه مي‌تواند کمک کننده باشد.

وي تهديد بحران ريزگردها را بسيار جدي برشمرد و افزود: اين بحران بسياري از استان‌ها را تا به حال به تعطيلي کشانده است، مسئولان براي اقدام در مقابل اين بحران کمي دير به فکر افتاده‌اند و تا همين چند سال پيش هم به اين موضوع بي‌تفاوت بودند.

امام جمعه قم با اشاره به وضعيت بسيار سخت مردم خوزستان به دليل وجود مشکل ريزگرد و گرد و غبار در اين استان، تصريح کرد: امروز خوشبختانه مسئله ريزگرد و غبار گوش شنوا پيدا کرده است، براي ما هم در استان قم اين دغدغه مطرح شده و منتظر اقدامات مسئولان در اين زمينه هستيم.

وي بحران ريزگردها را از جمله نگراني‌ها و دغدغه‌هاي مراجع عظام تقليد برشمرد و افزود: بايد اين مسئله به طور دقيق و با جزئيات در همه ابعاد بررسي شده و براي مسئولان ملي هم تبيين شود، همايش بحران درياچه نمک و گردوغبار هم بايد در حدو اندازه‌هاي اين همايش برگزار شده و نتايج آن اطلاع‌رساني شود.

آيت الله حسيني بوشهري با اشاره به لزوم تشکيل دبيرخانه دائمي همايش بحران درياچه نمک و پديده گرد و غبار، ادامه داد: مردم، حوزه علميه و مراجع تقليد همگي در بحث محيط زيست نگران بوده و دغدغه جدي دراين زمينه دارند و بايد آسيب‌ها و راهکارها به صورت دقيق و علمي مطالعه شده و اطلاع رساني شود.

وي به نهضت سدسازي هم اشاره کرد و گفت: در يک مقطع زماني نهضت سد سازي مورد تأييد بود و کسي در آن زمان عواقب و پيامدهاي جبران ناپذيري که به همراه داشت را در نظر نگرفته بود و زماني که کار از کار گذشت و زمين‌ها خشک و تبديل به شورزار شدند همگي به فکر جبران افتاده‌اند.

نماينده مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه در برهه‌اي مسئولان هر شهري احساس مي‌کردند اگر سد داشته باشند همه مشکلاتشان حل مي‌شود، تصريح کرد: بايد آسيب‌ها و اقدامات و راهکارهاي عملي به صورت مطالعاتي و دقيق بازگو شود، حوزه‌هاي علميه، مراجع عظام تقليد و مردم دغدغه جدي در بحث محيط زيست دارند که با اطلاع‌رساني درست مي‌توان به راهکاري عملي دست يافت.

آيت الله حسيني بوشهري با اشاره به لزوم بازنگري در نهضت سدسازي تأکيد کرد:  ساخت سد براي برخي مناطق مؤثر بوده و نتايخ خوبي به همراه داشته است، اما لزوما در همه مناطق نبايد از آن استفاده شود چرا که در برخي از مناطق ساخت سد بر روي رودخانه نتايج منفي بسياري با خود به همراه داشته است که بايد اين مسئله هم قبل از تبديل به بحران مورد بازنگري قرار گيرد.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1741
Home | Back |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما