جمعه 28 مهر 1396   23:07:17

اخبار دانشگاه
در دانشگاه قم برگزار شد: سومين جلسه استاني كميته دستگاهي‌ مراكز علمي و دانشگاهي استان قم
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، سومين جلسه استاني كميته دستگاهي‌ مراكز علمي و دانشگاهي استان قم، با حضورحجت الاسلام والمسلمين دكتر خسروپناه دبير هيات حمايت از كرسي هاي نظريه‌پردازي، نقد و مناظره در تالار انديشه دانشگاه قم برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين دكتر ديرباز رياست دانشگاه، با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در زمينه كرسي هاي نظريه پردازي گفت: هر جا كه به فرمايشات مقام معظم رهبري عمل شد، ثمرات آن آشكار شد و اگر در اين زمينه كوتاهي شود مضرات آنرا مشاهده خواهيم كرد و لذا لازم است دانشگاهها و موسسات علمي در ايجاد نشاط علمي و ترغيب حوزه و دانشگاه به ترويج نقد و نظريه پردازي تلاش كنند و گامهاي بلندتري برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد محمد جواد وزيري فرد معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه نيز طي سخناني، محكم، مستدل و مفيد را از خصوصيات قول سديد عنوان كرد و افزود:  قرآن كريم همگان را به قول سديد دعوت كرده است كه نتيجه آن اصلاح اعمال است و در كرسي هاي نظريه پردازي نيز بايستي قول سديد بكار گرفته شود تا موجب اصلاح امور و نيل به معرفت گردد.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر خسرو پناه نيز در سخناني كرسي ها را داراي حكمت حكومتي و حكمت معرفتي دانست و افزود: قوام حكومت به آزاد انديشي منطقي و اخلاقي است و اگر جامعه آزادي بيان نداشته باشد آن جامعه آسيب مي بيند و استمرار حكومت به آزادي هاي علمي و معرفتي است.

وي همچنين فلسفه ديگر كرسي ها را رشد دانش و معرفت عنوان كرد و اظهار داشت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي دو دسته كرسي مصوب كرده است كه يكي كرسي هاي آزاد انديشي و ديگري كرسي هاي علمي است.

وي در ادامه به ارائه گزارشي از برگزاري كرسي ها در موسسات آموزش عالي پرداخت و بيان داشت: تا كنون بيش از 800 كرسي ترويجي برگزار شده كه تنها در سال 95 تعداد 420 كرسي در موسسات علمي پژوهشي كشور برگزار شد كه 80 طرح نامه دريافت شده است كه از ابتداي تاسيس هيات نظارت تا كنون تعداد 32 طرح موفق و 14 نظريه و 16 نوآوري و 2 نقد ثبت شده است.

در ادامه نمايندگان هر كدام از موسسات و مراكز پژوهشي استان به ارائه گزارشي از عملكرد پژوهشي خود در زمينه كرسي ها نظريه پردازي پرداختند.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1400
Home | Back |
Guest (qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما