جمعه 29 دي 1396   22:44:28

اخبار دانشگاه

اخبار دانشگاه

عقد تفاهم نامه همکاري آموزشي و پژوهشي بين دانشگاه قم و دانشگاه پلي تکنيک سن پترزبورگ کشور روسيه

به گزارش خبرنگار روابط عمومي دانشگاه، شنبه 21 اسفند ماه 95، آقايان پروفسورالکسيويچ زابلين مدير انستيتو انرژي و سيستم هاي حمل و نقل و رئيس بخش توربين ها، ماشين هاي آبي و موتورهاي هوايي اين انستيتو و نماينده رئيس دانشگاه پلي تکنيک سن پترزبورگ به همراه پروفسور الکساندروويچ راسوخين استاد برجسته بخش توربين ها، ماشين هاي آبي و موتورهاي هوايي اين دانشگاه ضمن حضور در دانشگاه قم با رئيس دانشگاه ديدار و گفتگو کردند.

در اين نشست که دکتر رزمي رئيس گروه همکاري هاي علمي و بين الملل دانشگاه و رئيس و تني چند از اعضاي دانشکده فني مهندسي نيز حضور داشتند، پروفسورالکسيويچ زابلين شرايط، امکانات و جايگاه علمي و صنعتي دانشگاه پلي تکنيک سن پطرزبورگ را بيان کرد.

گفتني است در حاشيه اين نشست قراردادي بين دانشگاه قم و دانشگاه سن پترز بورگ توسط حجت الاسلام والمسلمين دکتر ديرباز و پروفسورالکسيويچ زابلين به نمايندگي از رئيس دانشگاه سن پترزبورگ مشتمل بر مفاد همکاري هاي آموزشي پژوهشي نظير ايجاد و توسعه دوره هاي آموزشي مشترک و تبادل استاد و محقق در زمينه هايي نظير فرصت هاي پژوهشي و مطالعاتي و همچنين تکميل رساله هاي دانشجويان تحصيلات تکميلي، امضاء شد.

پس از اين نشست پروفسورالکسيويچ زابلين و  پروفسور الکساندروويچ راسوخين با حضور در دانشکده فني مهندسي دانشگاه با رئيس و اعضاي هيات علمي اين دانشکده به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

در همين خصوص دکتر رزمي درباره دانشگاه سن پترزبورگ، گفت: دانشگاه پلي تکنيک سن پترزبورگ يکي از برجسته ترين دانشگاه هاي صنعتي روسيه با جايگاه رفيع در تربيت کارشناس مي باشد که بلافاصله جذب صنايع بزرگي همچون روس اتم مي شوند.

وي افزود: اين دانشگاه داراي اساتيد بسيار  برجسته اي در حوزه هاي علوم و مهندسي است و تعدادي از دانش آموختگان اين دانشگاه جزء برندگان جايزه نوبل بوده اند و  با سابقه اي بيش از يک قرن با تعداد 35 هزار دانشجو و حدود 2 هزار استاد و 5000 دانشجوي خارجي از 103 کشور دنيا جزء دانشگاه هاي ممتاز روسيه محسوب مي شود که در حوزه علوم انساني نيز در چندين رشته فعاليت دارند که با دانشگاه قم نيز در همين زمينه اعلام همکاري کرده است.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2550
Home | Back |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما