جمعه 29 دي 1396   22:36:01

اخبار دانشگاه

اخبار دانشگاه

معاون اداري و مالي دانشگاه قم تشريح کرد:

گزارش عملکرد معاونت اداري و مالي و برنامه هاي اين معاونت در سال 96(بخش اول)

توسعه 3 هکتار فضاي سبز در سال 96 و اقدامات گسترده در محوطه سازي/ تکميل شناسنامه ساختمان ها و تاسيسات و آماده سازي آزمايشگاه مرکزي


دکتر گندمکار طي گفتگويي با خبرنگار روابط عمومي دانشگاه، ضمن تبريک ميلاد مسعود يگانه منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان، اظهارداشت:
سال 96 سال برنامه محوري در دانشگاه است که در آن بر خروج از ديون، حذف کاغذ، استمرار نظام فرايندها، هزينه و اعتبار مبتني بر برنامه تاکيد شده است.

معاونت اداري و مالي دانشگاه در خصوص وظايف حوزه معاونت اداري و مالي گفت: در چارچوپ آيين نامه جامع مديريت دانشگاهها، معاونت اداري و مالي داراي وظائف تعريف شده اي مي باشد که اداره و نظارت بر  حسن اجراي مقررات، رسيدگي به اهداف اجرايي موسسه، نظارت برمصرف اعتبارات تخصيصي، ارائه گزارشهاي لازم به رياست در خصوص وظائف مربوطه به واحد ها، جمع آوري و تکميل اطلاعات مورد نياز، پيشنهاد بودجه سالانه، تعميرات اساسي، احياء و نگهداري ابنيه و تاسيسات، تشکيل کميته هاي تدوين روش هاي اجرايي براي بهينه سازي سامانه تعاملات اداري بين واحد هاي تابعه، استقرار فرآيند شناسايي درآمدها و کنترل مناسب بر چرخه مالي، تدوين روش هاي اجرايي مناسب براي نگهداري ابنيه و تجهيزات از مهم ترين وظائفي است که در آيين نامه جامع مديريت دانشگاهها بر عهده معاونت اداري و مالي گذاشته شده است و تلاش شده بر اساس اين وظايف برنامه ريزي و اقدام شود.

دکتر گندمکار افزود: ما نيز در دانشگاه قم بر اساس اين وظائف پيش مي رويم و در اين چهارچوپ يک سري برنامه هاي کوتاه مدت و بلند مدت تدوين کرده ايم و  به حمدالله به صورت تدريجي و روبه رشد و با پشت سر گذاشتن مشکلات گذشته رسيدن به وضعيت مطلوب را دنبال مي کنيم.

وي ادامه داد: مهم ترين سندي که اهداف و ماموريت هاي دانشگاه ،به ويژه حوزه معاونت اداري و مالي را تدوين و ترسيم مي کند، سند راهبردي 5 ساله دانشگاه برمبناي سند چشم انداز 1404 است.

معاون اداري و مالي دانشگاه قم تصريح کرد: بحث هاي تفصيلي زيادي براي اين سند انجام شده که مرحله نهايي آن طي شده است و به تصويب هيات رئيسه دانشگاه رسيده و ما بايد يک برش يک ساله را از اين سند راهبردي براي سال 96 اجرا نماييم، لذا مهم ترين وظيفه ما در سال جديد اجراي برش يکساله راهبردي توسعه دانشگاه است.

وي عنوان کرد: براين اساس اقداماتي که از سال 93 شروع شده و تاکنون ادامه دارد در حوزه هاي مختلف از جمله امور عمراني است که دربخش ساخت پروژه ها، محوطه سازي، تعميرات، نگهداري و توسعه فضاي سبز دنبال مي شود..

پروژه دانشکده فني مهندسي و استخر

دکتر گندمکاربا بيان اينکه احداث پروژه عمراني دانشکده فني و مهندسي با زيربناي 10 هزارو 200متر به اتمام رسيده و آماده بهره برداري است، افزود: استخر دانشگاه نيز که داراي امکانات متنوع مي باشد با زيربناي 2400متر مربع و سالن هاي جانبي در حال اجرا مي باشد که قرار بود تا ارديبهشت ماه به اتمام برسد، به دليل مشکلات اعتباري وقفه اي در آن ايجاد شد ولي با اين وجود پروژه با جديت دنبال مي شود و اميد است در نيمه نخست سال 96 به بهر برداري برسد.

وي با بيان اينکه فعلا پروژه جديدي تعريف نشده است اضافه کرد: صحبت هايي در خصوص آغاز پروژه هاي جديد با سازمان برنامه و بودجه انجام شده و اميدواريم بتوانيم با اتمام پروژه هاي نيمه تمام، پروژه هاي جديدي در راستاي توسعه دانشگاه آغاز نماييم و سرانه فضاي آموزشي را بهبود ببخشيم.

پروژه عمراني مجتمع آموزشي امام خامنه اي (ويژه خواهران)

وي در خصوص پروژه امام خامنه اي گفت: پيرامون بلوک دوم و سوم اين پروژه گفتگوهاي لازم با پيمانکار انجام و مقدمات عقد قرارداد فراهم گرديده و اميدواريم يکي از بلوک ها امسال و بلوک ديگر در سال آينده به بهره برداري برسد.

دکتر گندمکار بيان داشت: اين مجموعه با ملحقات آن بيش از 13 هزار متر مربع است که مي تواند بخشي از کمبود فضاي آموزشي خواهران را مرتفع سازد.

وي همچنين از مشارکت خيرين در تکميل و ساخت ورزشگاه خواهران، خانه فرهنگ قرآني و ساخت بلوک  Bو C پروژه امام خامنه اي تشکر و از تکميل اين پروژه ها از محل اعتبارات متمرکز وزارت ويژه پروژه هاي خيرساز خبر داد.

پروژه هاي گسترده محوطه سازي

دکتر گندمکار با بيان اينکه در محوطه سازي نيز به لحاط حجم کار و اعتبار اقدامات خوبي صورت گرفته است اظهارداشت: يک اقدام گسترده در حوزه محوطه سازي در دانشگاه قم در حال انجام است.

وي در اين رابطه با اشاره به آغاز يک مجموعه دو ونيم هکتاري در سال گذشته در مجموعه امام خامنه اي، گفت: فاز اول آن در حال اتمام است و فاز دوم نيز که در حدود دو نيم هکتار است در حال انجام مي باشد.

معاون اداري و مالي دانشگاه قم، يادآور شد: بيشترين حجم محوطه سازي در منطقه مرکزي دانشگاه مي باشد که بالغ بر 20 هکتار با امکانات فضاي سبز، آبنما، پياده رو و ... از محل مسجد، کتابخانه، دانشکده الهيات تا بلوار الغدير مي باشد

گسترش فضاي سبز

وي يکي ديگر از اقدامات انجام شده را مربوط به فضاي سبز دانست و در اين رابطه ابراز داشت: براي سال 96 سه هکتار توسعه فضاي سبز در دانشگاه پيش بيني شده است.

دکتر گندمکار يکي از موانع و مشکلات مربوط به توسعه فضاي سبز را کمبود آب دانست و افزود: طي سالهاي گذشته رايزني هاي زيادي در اين رابطه انجام شده و اميدواريم امسال به نتيجه مطلوبي برسيم.

معاون اداري و مالي دانشگاه قم احداث باغ پسته و توسعه باغ زيتون، درختکاري اطراف دانشکده الهيات و کتابخانه و رستوران، توسعه فضاي سبز در اطراف يادمان شهيد بخش خواهران، درختکاري محوطه مجتمع آموزشي امام خامنه اي را از نمونه اقدامات در راستاي توسعه فضاي سبز دانست.

زيباسازي فضاي دانشگاه

وي با بيان اينکه زيباسازي فضاي دانشگاه را به جد دنبال مي کنيم، تصريح کرد: اميدواريم بتوانيم نظم فضاي عمومي دانشگاه را از لحاظ بيلبوردها، تابلوي اعلانات، روکش آسفالت معابر و علائم راهنمايي و رانندگي و .... بهبود ببخشيم.

اقدامات بسيار مناسب در حوزه تعميرات صورت گرفته است

وي بيان داشت: به منظور صرفه جويي در هزينه ها و بالا بردن راندمان و بهره وري امکانات، در حوزه تعميرات اتفاقات خوبي صورت گرفت و تعميرات به طور جدي از سال 93 شروع شد، به طوريکه در سال 96 کمترين هزينه در بخش تعميرات انجام خواهد شد و تاسيسات زيربنايي در حد قابل قبولي به روز رساني شده است.

ارائه طرح ها و برنامه هاي متنوع در جهت ارتقا کيفيت و بهره وري و هوشمند سازي در سال 96

دکتر گندمکار با اعلام اين مطلب که علاوه بر تعميرات جزيي ادامه روند تعميرات اساسي را نيز دنبال مي کنيم افزود: در امور زيربنايي فعلا نگراني جدي نداريم ولي در جهت ارتقا کيفيت و هوشمند سازي همچنان پيگير هستيم و  در اين رابطه برنامه هاي متنوعي تحت عنوان برنامه هاي عملياتي هدف در سال 96 دنبال مي کنيم که مي توان به 24 طرح درحوزه مکانيک، 37 طرح در حوزه ابنيه و تعميرات و 39 طرح در حوزه برق اشاره کرد.

راه اندازي تصفيه خانه فاضلاب در دانشگاه

وي از تلاش در زمينه ساخت و راه اندازي تصفيه خانه فاضلاب در دانشگاه خبرداد و تصريح کرد: در اين رابطه اعتبار اوليه طرح نيز پيش بيني شده است و درصدد هستيم با راه اندازي اين تصفيه خانه کمکي به رفع مشکل آب و توسعه فضاي سبز نماييم و همزمان سيستم آبياري تحت فشار و قطره اي را توسعه و گسترش دهيم.

تکميل نقشه‌هاي چون ساخت (As Built)

دکتر گنمدمکار از تکميل نقشه‌هاي چون ساخت(As Built)  خبرداد و گفت: خلا نقشه هاي چون ساخت در دانشگاه احساس ميشد که امسال تکميل نقشه هاي چون ساخت به منظور شناسايي محل دقيق تاسيسات و نگهداري صحيح ابنيه  در دستور کار قرار گرفته است.

تکميل شناسنامه ساختمان ها و تاسيسات و آماده سازي آزمايشگاه مرکزي

وي تجهيز دانشکده فني و مهندسي، تکميل شناسنامه ساختمان ها به منظور روشن شدن و شناسايي وضعيت ساختمان ها و آسيب هاي آنها خبر داد و افزود: براي اولين بار تکميل شناسنامه تاسيسات دانشگاه که در نگهداري آن و اخذ بودجه از سازمان برنامه و بودجه بسيار حائز اهميت است در حال انجام است و همچنين تعمير و اصلاح شبکه هاي آبرساني، آماده سازي آزمايشگاه مرکزي، راه اندازي دو پارکينگ در جهت تسهيل پارک وسائط نقليه را از ديگر فعاليت هاي مربوط به حوزه عمراني دانست.

دکتر گندمکار اضافه کرد: همچنين در خصوص سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي کتابخانه مرکزي، ساختمان امام خامنه اي اقدامات خوبي صورت گرفته است که اميدواريم تا شروع فصل گرما به بهره برداري برسد.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2877
Home | Back |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما