نسخه قدیمی سایت

  گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار در کتابخانه کوثر

   

  گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار در کتابخانه کوثر

  کتابخانه کوثر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار با تدارک برنامه هایی این هفته را گرامی داشت؛


  ​​به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به منظور تجلیل از کتابداران دانشگاه قم مراسمی در سالن مرجع کتابخانه کوثر برگزار گردید.

  در این مراسم که ریاست دانشگاه قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر دیرباز و نیز معاون محترم پژوهش حجت الاسلام و المسلمین دکتر فراهانی و ریاست پردیس خواهران سرکار خانم دکتر برقعی و مدیران محترم واحد خواهران و آقای رجبیان دبیر مکتا و اساتید گروه علم اطلاعات و دانش شناسی و کتابداران دانشگاه قم حضور داشتند، از کتابداران هر دو مجموعه و نیز اساتید و دانشجویان فعال در حوزه کتابخانه با اهدای لوح تقدیر تشکر و قدردانی شد.

  در این مراسم ابتدا خانم دکتر ساطع مدیر آموزش و پژوهش واحد خواهران ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان برنامه و گرامیداشت هفته کتاب، از تلاش و حمایتهای مسؤولان دانشگاه در ساماندهی فضای جدید برای کتابخانه تشکر و قدردانی کردند.

  در ادامه ریاست دانشگاه قم ضمن برشمردن اهمیت کتاب و بزرگداشت این هفته و تلاش در جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی، از کتابداران خواست تا با برخورد مناسب و گشاده رویی، کتابخانه را به فضایی روح بخش و جذاب مبدل سازند.

  معاون محترم پژوهش نیز در سخنانی ضمن تبریک اعیاد ربیع و تقارن آن با هفته کتاب و روز کتابدار از خرید نرم افزار دیجیتال کتابخانه در هفته پژوهش خبر دادند و نیز خواستار هدفمند شدن تهیه و خرید منابع کتابخانه بر اساس نیازهای آموزشی شدند.

  آقای رجبیان سخنران دیگر این جلسه ضمن تبریک کسب رتبه دانشگاه قم در ایرانداک و نیز پیشرو بودن دانشگاه قم در پیشبرد اهداف مکتا، خواستار شبکه ای شدن کتابخانه ها در سطح قم شدند.

  همچنین برخی از اساتید و مسوولان کتابخانه های دانشگاه ضمن تبریک روز کتابدار درخواستها و برنامه های خود را بیان کردند.

  در پایان از بخشهای مختلف کتابخانه کوثر بازدید کردند.

  سایر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی:

  * برگزاری نمایشگاهی با عنوان"کتابخانه کوثر از آغاز تا کنون"

  * نمایشگاه فروش کتابهای درسی و غیر درسی دست دوم ؛

  * رونمایی از آثار تالیفی اساتید محترم واحد خواهران خانم دکتر رامین(گروه فلسفه)، دکتر آشفته (گروه مهندسی عمران) و استاد غلامی (گروه علم اطلاعات و دانش شناسی)؛

  * اجرای طرح وقف کتاب در گردش: با اجرای طرح فراخوان "اهدای کتاب، تبادل دانایی" و با الهام گیری از سنت زیبای وقف و گسترش فرهنگ کتابخوانی هر اهدا کننده کتاب می تواند کتاب های مازاد بر نیاز خود را اهدا نماید و نیز از کتابهای اهدا شده انتخاب نماید.
  * انتشار خبرنامه ویژه هفته کتاب
  * بازدید جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان حضرت معصومه از کتابخانه کوثر​

  درج خبر توسط :   کد خبر : 842
  1398/09/10 04:00 ب.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران