نسخه قدیمی سایت

  پیام ریاست دانشگاه به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه قم:

   

  پیام ریاست دانشگاه به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه قم:


  ​بسم الله الرحمن الرحیم

  فرا رسیدن سالروز تاسیس دانشگاه قم را به حضور اساتید، دانشجویان، کارکنان، جامعه علمی و علاقمندان این شجره طیبه تبریک عرض می کنم.

  در هفده بهمن ۱۳۵۸، با مصوبه شورای انقلاب و طی ابلاغیه ای با امضای شهید بهشتی و همت ستودنی مرحوم آیت الله قاضی خرم آبادی، دانشگاه قم در قالب مدرسه عالی قضایی و زیر نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شکل گرفت.

  هدف اصلی از تاسیس این مجموعه تربیت نیروهای متعهد و متخصص در زمینه هایی بود که انقلاب نوپای اسلامی به شدت به آنها نیاز داشت.

  در سال ۱۳۷۶ با تصویب شورای عالی گسترش آموزش عالی، این مرکز آموزش عالی به دانشگاه قم تغییر وضعیت داد.

  هم اکنون دانشگاه قم با قریب به ۴۰ رشته در مقطع دکتری، ۶۶ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۴۰ رشته در مقطع کارشناسی، بیش از ۳۵۰ عضو هیات علمی، حدود ده هزار دانشجوی جاری، قریب یکصد هزار نفر دانش آموخته، صدها دانشجوی بین المللی، دهها هزار متر مربع فضای آموزشی، اداری و رفاهی، دهها آزمایشگاه و کارگاه تحقیقاتی و آموزشی و دهها شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد در برگیرنده امکانات گسترده و وسیعی برای پرورش جوانان انقلاب است.

  عموما چهره های علمی و اجرائی ملی یا بین المللی پس از بازدید از بخش های مختلف و آشنایی با ظرفیت های پیدا و ناپیدای دانشگاه قم، این دستاوردها را تحسین برانگیز قلمداد می کنند.

  هر چند دانشگاه قم راه طولانی و دشواری را طی کرده است ولی هنوز راه طولانی تری را در پیش دارد که طی آن نیازمند همت، تلاش و اندیشه عموم دانشگاهیان این دانشگاه است.

  اکنون در سالروز تاسیس دانشگاه قم، گام دوم فعالیت این دانشگاه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی نیز آغاز می شود.

  تکیه مضاعف بر تولید علم و فناوری مبتنی بر فرهنگ اسلامی_ایرانی و نیازهای کشور با رویکرد انقلابی و بین المللی و بر اساس ارتقاء دینداری، اخلاق و آرامش و افزایش بهره گیری از ظرفیت علمی و عملی دانشگاهیان، محور اصلی فعالیت ها در ادامه این مسیر خواهد بود.

  هدف از گرامیداشت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه، معرفی دستاوردها این مرکز بزرگ علمی به جامعه و تجمیع، مستند سازی و تثبیت اقدامات انجام شده در این چهار دهه به منظور حفظ میراث علمی و فرهنگی برای آیندگان است که در یک دوره زمانی مشخص انجام خواهد شد.

  اینجانب ضمن تبریک مجدد، امیدوارم در ماه‌های آتی شاهد برنامه های شایسته ای جهت بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه قم با هدف بهینه سازی و افزایش سرعت پیشرفت دانشگاه در راستای اهداف بلند شکل گیری آن باشیم.

  درج خبر توسط :   کد خبر : 951
  1398/11/17 03:00 ب.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران