نسخه قدیمی سایت

  پژوهش عرصه جهادی عمل کردن است

  معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم:

  پژوهش عرصه جهادی عمل کردن است

  معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم با بیان اینکه در امر پژوهش باید جهادی عمل کرد، گفت: اگر امثال شهید طهرانی‌مقدم‌ها منتظر بودجه می‌نشستند، هیچ‌گاه نمی‌توانستیم موفق شویم.


  ​​

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه قم، بیژن سلیمان‌پور صبح امروز در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان که در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان کرد: گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری نشانگر اهمیت نقش و تاثیر تحقیق و پژوهش در حل مسائل و مشکلات و پیشرفت کشور است.

  وی گفت: تلاش پژوهشگران باید بر این باشد که نیازهای جامعه و اقبال مردمی را در موضوع پژوهش مورد توجه قرار دهند و حاصل کار ایشان، مشکلی از مردم و کشور حل کند.

  معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم افزود: رویکرد اصلی باید این باشد که به آسیب‌شناسی و علت‌یابی در خصوص عدم اقبال مردم به پژوهش بپردازند؛ مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر این مسئله دارند که برای حل مشکلات کشور باید به پژوهش‌های کارآمد جوانان رجوع شود.

  سلیمان‌پور گفت: در پایان دهه چهارم انقلاب اسلامی، توفیقات و دستاوردهای انقلاب چشمگیر و خیره‌کننده است ولی همچنان برخی چالش‌ها وجود دارد و برای حل این مسائل باید از پژوهش کمک بگیریم تا بتوانیم به پیشرفت ادامه دهیم.

  وی اضافه کرد: سهم ایران در تولید علم در چهل‌ساله انقلاب اسلامی چندصد برابر از کل تاریخ ایران است و این یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود و بسیار ارزشمند است ولی باید به کاستی‌ها نیز توجه شود تا مشکلات رفع شود.

  وی ادامه داد: در اوایل انقلاب حتی قادر نبودیم یک سلاح ساده را تعمیر کنیم ولی اکنون می‌توانیم انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی و دفاعی را تولید کنیم و این در حالی رخ داده که کشور در تحریم علمی بوده است و این توفیق به دلیل اتکا و اعتماد به ظرفیت داخلی است.

  معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم گفت: باید دستاوردهای حوزه نظامی را به بخش‌های دیگر تعمیم دهیم تا در سایر بخش‌ها نیز بتوانیم با اتکا به داخل، توفیقات بزرگی را کسب کنیم.

  سلیمان‌پور افزود: هرجا صحبت از تحقیق و پژوهش می‌شود، از میزان بودجه صحبت می‌شود ولی این یک بهانه‌ است، اگر امثال شهید طهرانی مقدم‌ها منتظر بودجه می‌نشستند، هیچ‌گاه نمی‌توانستیم موفق شویم؛ البته باید بودجه پژوهشی افزایش پیدا کند ولی در امر پژوهش باید جهادی عمل کرد.​


  درج خبر توسط :   کد خبر : 859
  1398/09/19 02:00 ب.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران