نسخه قدیمی سایت

  پيام تسليت رياست دانشگاه قم در پي ارتحال آيت الله مومن قمي(ره)

   

  پيام تسليت رياست دانشگاه قم در پي ارتحال آيت الله مومن قمي(ره)


  بسم الله الرحمن الرحيم

  انالله و انا اليه راجعون

  ارتحال فقيه مجاهد و فرزانه، شاگرد مكتب حضرت امام خميني(ره) و يار صدّيق رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله مومن قمي(ره)، موجب اندوه ملت شريف ايران و دوستداران اين فقيه انقلابي شد.

  آيت الله محمد مومن قمي(ره) از عالمان برجسته مبارز در نهضت اسلامي بود كه پس از پيروزي انقلاب عظيم در مناصب بسيار حساس با نهايت اخلاص و پرهيز شديد از تجمل و خودنمايي خدمات كم نظيري را به ويژه در كسوت هاي قضايي، نمايندگي مردم قم در مجلس خبرگان رهبري و شوراي نگهبان و عضويت در هيات امناي دانشگاه قم، به نظام اسلامي و دانشگاهيان تقديم كرد.

  ايشان در زمينه علمي دانشمندي برجسته و گريزان از شهرت، در سلوك عملي زاهدي متقي و ساده زيست، در تعاملات اجتماعي مردمي و متواضع، در مسئوليت هاي محوله بسيار دقيق و صريح، در امور سياسي كاملا انقلابي و فراتر از مرزبندي هاي جناحي و در رابطه با رهبري نظام، ياوري صديق، وفادار و فداكار بود.

  ايشان از بنيان گذاران دانشگاه قم در نخستين ماههاي پيروزي انقلاب بود كه با همت و پيگيري و هم افزايي با برخي بزرگان انقلاب اين شجره طيبه را غرس كردند و بالندگي امروز دانشگاه قم ثمره تلاش هاي توانفرساي اين بزرگان و دانشگاهيان فرهيخته است.

  اينجانب اين مصيبت را به محضر حضرت ولي عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامي، مراجع عظام تقليد،حوزه هاي علميه، بيت شريف آن عالم رباني به ويژه فرزند برومندشان حاج احمد آقا، شاگردان و ارادتمندانشان تسليت و تعزيت عرض مي كنم.

  درج خبر توسط :   کد خبر : 367
  1397/12/03 04:00 ب.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران