نسخه قدیمی سایت

  همايش ملي علمي تخصصي (ديپلماسي اقتصادي و رونق توليد)

  با حضور مسئولين كشوري و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي برگزار شد:

  همايش ملي علمي تخصصي (ديپلماسي اقتصادي و رونق توليد)


  ​​​

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه، احمد اميرآبادي عصر ديروز در همايش ديپلماسي اقتصادي و رونق توليد، عنوان كرد: مشكل موجود در بحث اقتصاد مقاومتي، موانع اقتصاد مقاومتي است و اراده‌اي براي اجراي اقتصاد مقاومتي در كشور وجود ندارد.

  وي افزود: هم تعريف درستي از اقتصاد مقاومتي در كشور انجام نگرفته است و هم قوانين درستي براي اجراي آن به تصويب نرسيده است؛ موانع بسياري براي اقتصاد مقاومتي وجود دارد كه قاچاق، ماليات و عدم حمايت‌هاي بانك‌ها از جمله موانع تحقق اقتصاد مقاومتي است و تا اين موانع برطرف نشود، اقتصاد مقاومتي اجرايي نخواهد شد.

  نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: روز به روز  واردات كالاهاي مصرفي كه يا در كشور نمونه آن وجود دارد و يا توان توليد داخل وجود دارد، بيشتر مي‌شود؛ اين موضوع نشان دهنده يك مشكل است و بايد ريشه يابي شود كه كدام بخش مقصر است و بايد ايرادات برطرف شود.

  وي ادامه داد: با سنگ انداختن جلوي راه سرمايه گذار داخلي و ايجاد موانع بزرگ براي آن‌ها باعث فراري شدن آن‌ها مي‌شوند و در مقابل براي سرمايه گذار خارجي فرش قرمز پهن مي‌كنند؛ در نتيجه هم مي‌بينيم كه سرمايه گذار يا حاضر به سرمايه گذاري در كشور نمي‌شود و يا در ميانه راه كار را رها مي‌كند و مشكلات بيشتري ايجاد مي‌كنند.

  اميرآبادي تصريح كرد: مجلس معمولا دولت زده هستند و گاها نمايندگان با كمك دولت و حمايت استانداران و بخشداران وارد مجلس مي‌شوند و به همين دليل نمي‌توانند نظارت درستي بر عملكرد دولت داشته باشند؛ اين موضوع باعث ايجاد مشكلات مختلف در كشور مي‌شود.

  وي اضافه كرد: ۶۳ درصد واردات نهادهاي دامي در اختيار يك شخص است و بايد مشخص شود كه چرا اين قدرت به اين شخص داده شده است؛ وجود اين قدرت براي يك شخص بسيار آسيب‌زا و مشكل آفرين است؛ اكنون قدرت اين شخص به حدي رسيده است كه هيچ دستگاه نظارتي و امنيتي نمي‌تواند با او برخوردي كند زيرا نهادهاي دامي كشور با مشكل جدي رو به رو مي‌شود.

  حجت الاسلام و المسلمين پوررضا نيز اظهار داشت: بيانيه گام دوم رهبر انقلاب پيام به پا خاستن داشته و بايد با همت به مطالبه گري پرداخت.

  وي افزود: كليشه اي استادي كردن و دانشجويي كردن ديگر كافي است و بايد براي رسيدن به اهداف قيام كرد، زمان حركت كردن امروز فرا رسيده است.

  نماينده ولي فقيه در دانشگاه هاي قم گفت: در انقلاب اسلامي ابتدائا انقلابي در جان و دل مردم رخ داد و آن انقلاب شكل جديدي از زندگي را طلب مي كرد، حال بايد پرسيد چطور شد كه آن شكل از زندگي مفقود شد.

  حجت الاسلام و المسلمين پوررضا تاكيد كرد: ما در ۴۰ سال گذشته فهميده بوديم كه بايد چه كاري انجام دهيم اما آن كار را نكرديم، بيانيه گام دوم انقلاب همين مطلب را براي ما جا مي اندازد.

  وي مطرح كرد: مردم ما براي پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس جان دادند و ما مي دانستيم بايد چه كاري بكنيم، اما به دانسته خود كافر شديم و بيانيه گام دوم مي خواهد ما را به سمت ريل اصلي حركت بازگرداند.

  نماينده ولي فقيه در دانشگاه هاي قم بيان كرد: ۴۷ درصد جوانان ما در مراكز آموزش عالي در حال تحصيل هستند و در اين شرايط بايد حركتي توسط اساتيد و دانشجويان به راه بيفتد تا با قدرت ادامه مسير را بپيماييم.​


  درج خبر توسط :   کد خبر : 502
  1398/02/11 11:00 ق.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران