نسخه قدیمی سایت

  لزوم آشنايي مردم آفريقاي جنوبي با فرهنگ و تمدن ايراني

  معاون امور بين الملل وزارت علوم آفريقاي جنوبي در ديدار از دانشگاه قم

  لزوم آشنايي مردم آفريقاي جنوبي با فرهنگ و تمدن ايراني


  معاون​​​​ امور بين الملل وزارت علوم آفريقاي جنوبي گفت: متاسفانه در آفريقاي جنوبي، شناخت درست و كافي از كشور ايران وجود ندارد و نياز است كه نويسندگان و فرهنگ ايراني به شكل مطلوب تري به مردم و دانشجويان آفريقاي جنوبي معرفي شود تا با تمدن ايراني آشنا شوند.

   

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، دكتر غالب جچي، عصر امروز در نشستي پس از بازديد دانشگاه قم، عنوان كرد: شهر قم را به عنوان حرم اهل بيت مي‌شناسيم و دانشگاه قم قطعا ظرفيت‌هاي بسياري از لحاظ علمي دارد.

  وي افزود: به منظور شناسايي ظرفيت‌هاي علمي و فني دانشگاه‌هاي ايران و بررسي زمينه‌هاي همكاري به ايران سفر كرديم و از دانشگاه‌هاي برجسته بازديد كرديم.

  معاون امور بين الملل وزارت علوم آفريقاي جنوبي بيان كرد: متاسفانه در آفريقاي جنوبي، شناخت درست و كافي از كشور ايران وجود ندارد و نياز است كه نويسندگان و فرهنگ ايراني به شكل مطلوب تري به مردم و دانشجويان آفريقاي جنوبي معرفي شود تا با تمدن ايراني آشنا شوند.

  وي ادامه داد: علاقه مند هستيم تا با فرهنگ ايراني و مفاخر ادبي ايران همانند حافظ و سعدي بيشتر آشنا شويم و دانشجويان آفريقاي جنوبي با زبان فارسي آشنا شوند و آن را فرابگيرند.

  وي ادامه داد: دانشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي در مطالعات اسلامي ظرفيت هايي كمي دارند و به دنبال گسترش ظرفيت‌ها هستيم، همچنين در موضوع اقتصاد اسلامي و ساختار آن علاقه مند هستيم اطلاعات بيشتري كسب كنيم و آشنايي بيشتري پيدا كنيم.

  جچي تصريح كرد: ۶۰ هزار دانشجوي خارجي در ۲۶ دانشگاه دولتي آفريقاي جنوبي مشغول تحصيل هستند و در رشته هاي حقوق موفقيت‌هاي بسياري را كسب كردند.

  وي اظهار كرد: معمولا برخي از جوانان براي تحصيل در حوزه علميه به ايران و قم سفر مي‌كنند ولي دوست داريم اين موضوع به دانشگاه‌ها هم سرايت كند و برخي دانشجويان از آفريقاي جنوبي براي تحصيل به دانشگاه‌هاي ايران و قم مراجعه كنند.

  معاون امور بين الملل وزارت علوم آفريقاي جنوبي تصريح كرد: تحريم ها تاثيرات زيادي را در دانشگاه ها و وضعيت ايران گذاشته است و محدوديت در اخذ ويزا كشورها مختلف نمونه اي از اين تاثيرات است ولي ما علاقه مند هستيم هيئت‌هاي متعددي از دانشگاه هاي ايران براي تعامل و همكاري به آفريقاي جنوبي سفر كنند.

  وي تاكيد كرد: در سال ۱۹۸۸ ميلادي، دكتر معين وزير علوم وقت ايران به اآفريقاي جنوبي سفر كرد و از وضعيت دانشگاه ها بازديد كرد ولي مدت زماني گذشته است و علاقه مند هستيم ارتباطات گسترش پيدا كنند.​


  درج خبر توسط :   کد خبر : 580
  1398/03/28 08:00 ق.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران