نسخه قدیمی سایت

  عامل دانشگاه قم و دانشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي، زمينه‌ساز پيشرفت‌هاي علمي

  رياست دانشگاه در ديدار با اعضاي وزارت علوم كشور آفريقاي جنوبي مطرح كرد

  عامل دانشگاه قم و دانشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي، زمينه‌ساز پيشرفت‌هاي علمي


  رييس دانشگاه قم گفت: تعامل و همكاري دانشگاه قم با دانشگا‌هاي آفريقاي جنوبي، زمينه‌ساز پيشرفت‌هاي متقابل علمي و پژوهشي است.

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، حجت الاسلام و المسلمين دكتر عسكر ديرباز، در ديدار هيئتي از وزارت علوم آفريقاي جنوبي، عنوان كرد: كشور آفريقاي جنوبي كشور مهمي در قاره آفريقا است و بزرگاني مانند نلسون ماندلا در اين كشور حضور داشتند كه جزو شخصيت‌هاي جهاني هستند و اقدامات وي در تاريخ جهان ثبت شده است و مي‌تواند الگويي براي كشورهاي ديگر و آزادي‌خواهان در سراسر جهان باشد.

  وي افزود: دانشگاه قم يك دانشگاه دولتي است و زير نظر وزارت علوم جمهوري اسلامي فعاليت مي‌كند و مي‌توانيم در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي، با وزارت علوم آفريقاي جنوبي همكاري داشته باشيم.

  رييس دانشگاه قم بيان كرد: با تقويت بخش بين الملل و افزايش همكاري‌هاي دانشگاه قم با وزارت علوم كشور آفريقاي جنوبي و دانشگاه‌هاي اين كشور بسيار مي‌تواند مفيد و اثربخش باشد و اميدواريم اين ديدار مقدمه‌اي براي همكاري‌هاي بعدي باشد.

  وي ادامه داد: پيشرفت‌هاي علمي بايد در خدمت پيشرفت و تعالي جامعه قرار بگيرد و كشور ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي در اين زمينه تلاش‌هاي بسياري دارد و با ارتباطات مناسب مي‌توان از تجربيات يكديگر در جهت ارتقا كشورهاي ايران و آفريقاي جنوبي قدم برداشت.

  ديرباز اظهار كرد: تبادل استاد و دانشجو و همچنين برگزاري همايش‌هاي مشترك، مواردي است كه بايد در همكاري‌ها مورد توجه قرار بگيرد تا علاوه بر پيشرفت‌هاي علمي، در نزديكي ملل و آشنايي متقابل با فرهنگ و تمدن دو كشور تاثير بسزايي داشته باشد.

  در ادامه اين جلسه معاونين دانشگاه و روساي دانشكده‌هاي مختلف به معرفي دانشكده پرداختند و زمينه‌هاي همكاري با دانشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي را بيان كردند.

  ​ 


  درج خبر توسط :   کد خبر : 581
  1398/03/28 09:00 ق.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران