نسخه قدیمی سایت

  دست‌ و پا زدن دشمن در بحرين بي‌ثمر است

  نماينده ولي فقيه در دانشگاه‌هاي قم

  دست‌ و پا زدن دشمن در بحرين بي‌ثمر است


  ​​

  نماينده ولي فقيه در دانشگاه‌هاي قم با بيان اينكه دست ‌و پا زدن دشمن در بحرين بي ثمر است، گفت: برگزاري اجلاسيه معامله قرن در بحرين نشانه دست‌ و پا زدن دشمن است كه نتيجه‌اي براي آنان نخواهد داشت.

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، حجت الاسلام و المسلمين اسماعيل پوررضا ظهر امروز در نشست بررسي مسائل بحرين كه با حضور شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان كرد: انقلاب بحرين در بسياري از موارد همانند انقلاب اسلامي 40 پيش در ايران است و بر همين اساس فرج و نصرت را براي مردم بحرين آرزو مي‌كنيم و خوشحال هستيم كه انقلاب بحرين به نتايج خوبي رسيده است.

  وي افزود: سفر شيخ عيسي قاسم به ايران همانند تبعيد امام خميني به كشورهاي ديگر مانند فرانسه بود و امام خميني براي به ثمر رساندن انقلاب اسلامي در تبعيد نيز فعاليت‌هاي بسياري را انجام داد و اميدواريم در نتيجه انقلاب بحرين نيز در يك مدت كوتاه به پيروزي بزرگ منجر شود. 

  رييس دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ قم بيان كرد: دشمن امروز بي جهت در بحرين دست و پا مي‌زند، ما با قلدري مستكبران آشنا هستيم، برگزاري اجلاسيه معامله قرن در بحرين و پيام به شيعيان و مسلمانان جهان در خصوص فلسطين، دست و پا زدن دشمن است كه قطعا به نتيجه نخواهد رسيد و پيروزي نهايي از آن مسلمانان و مظلومان است.

  در ادامه اين نشست، دكتر مصطفي فضائلي عضو هيئت علمي گروه حقوق بين الملل دانشگاه قم تصريح كرد: دانشگاه قم مولود مبارك انقلاب اسلامي ايران است و ماهيت فعاليت‌هاي آن در راستاي تحقق آرمان‌هاي انقلاب اسلامي است.

  وي افزود: دانشگاه قم با توجه به موقعيتي كه در استان قم دارد، از يك جاذبه بين المللي برخوردار است، در مجامع بينن المللي استان قم داراي يك ارزش بسيار بالا است و به تبع آن دانشگاه قم نيز از اين جهت داراي اعتبار بالايي است.

  اين استاد دانشگاه اظهار كرد: دانشگاه قم با وجود اينكه سابقه زيادي ندارد، سومين دانشگاه كشور از لحاظ جذب دانشجوي خارجي است و دانشكده حقوق و رشته حقوق بين الملل در بين دانشجوهاي غير ايراني بيشترين متقاضي را دارد و اين نشان از ظرفيت بالاي بين المللي دانشگاه قم است.

  وي اضافه كرد: فعاليت گروه حقوق بين المللي دانشگاه قم تنها محدود به مسائل آموزشي نيست و در چند سال اخير چندين نشست و همايش بررسي مسائل امروز خاورميانه و مسلمانان جهان برگزار شده است؛ همچنين فعاليت‌هاي پژوهشي نيز در اين خصوص توسط اساتيد به انجام رسيده است و در پايگاه‌هاي معتبر جهاني منتشر شده است. 

  فضائلي تاكيد كرد: لازم است پژوهش‌ها و ديدگاه‌هاي دانشگاهيان در حوزه حقوق بين الملل براي استفاده ساير ملل قابل استفاده باشد و از اين جهت درصدد هستيم تا مجله ايراني حقوق بين الملل را به زبان عربي و انگليسي منتشر كنيم؛ همچنان در تلاش هستيم رشته حقوق بين الملل را به زبان عربي در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاه قم راه‌اندازي كنيم تا زمينه جذب دانشجويان عرب زبان كشورهاي همسايه بيشتر فراهم شود.

  ​​​​ 


  درج خبر توسط :   کد خبر : 618
  1398/04/09 10:00 ق.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران