نسخه قدیمی سایت

  حاملان و حافظان قرآن، مايه افتخار كشور هستند

  دكتر ديرباز در مراسم اختتاميه جشنواره قرآني دانشجويان

  حاملان و حافظان قرآن، مايه افتخار كشور هستند

  رييس ‌سي‌ و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهيان گفت: حاملان و حافظان قرآن باعث افتخار جمهوري اسلامي ايران هستند و كشور به اين افراد مي‌بالد.


  ​رييس ‌سي‌ و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهيان گفت: حاملان و حافظان قرآن باعث افتخار جمهوري اسلامي ايران هستند و كشور به اين افراد مي‌بالد.

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمين عسكر ديرباز عصر امروز در اختتاميه سي‌وچهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهيان كه در مجتمع امين قم برگزار شد، عنوان كرد: دانشگاه قم افتخار مي‌كند كه ميزبان سي‌وچهارمين جشنواره سراسري قرآن و عترت دانشگاهيان است و برگزاري سي‌وچهار دوره از اين جشنواره كار عظيمي بود كه وزارت علوم موفق به انجام آن شده است.

  وي افزود: شمع وجود قرآن به گونه‌اي است كه نايبان امام زمان(عج) و مراجع تقليد نيز خضوع و احترام بسياري نسبت به آن دارند و آيات اعظام صافي گلپايگاني، مكارم شيرازي و علوي گرگاني سلام خود را به متسابقين ابلاغ كردند.

  رييس دانشگاه قم بيان كرد: زماني كه مساله ميزباني جشنواره توسط دانشگاه قم مطرح شد، مسئولان وزارت علوم استقبال كردند و در راستاي اجراي شكوهمند جشنواره حمايت كامل را انجام دادند و جوايز نفرات برگزيده را نيز تقبل كردند.

  وي ادامه داد: حاملان و حافظان قرآن باعث افتخار جمهوري اسلامي ايران هستند و كشور به اين افراد مي‌بالد؛ جمهوري اسلامي ايران اين افتخار را دارد كه از قرآن و معارف اهل‌بيت(ع) تبعيت مي‌كند.

  ديرباز تصريح كرد: قرآن معجزه پيامبر اكرم(ص) است و در تمام دوران‌ها و اعصار كارايي دارد و در جهان كنوني به مفسران و مجريان واقعي قرآن نياز داريم؛ به بركت جمهوري اسلامي ايران و خون شهدا؛ ايران اكنون مجري قرآن است.

  وي اضافه كرد: به بركت جمهوري اسلامي ايران، قرآن و عترت جايگاه والا و ويژه‌اي پيدا كرده است ولي همچنان در ابتداي راه هستيم و بايد با بهره‌گيري از معارف قرآن و منويات مقام معظم رهبري، خادمان قرآن و عترت اهل بيت(ع) باشيم.

  درج خبر توسط :   کد خبر : 744
  1398/07/11 09:00 ق.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران