نسخه قدیمی سایت

  استمرار فعالیت آموزشی دانشگاه قم در قالب آموزش های الکترونیکی

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم خبر داد:

  استمرار فعالیت آموزشی دانشگاه قم در قالب آموزش های الکترونیکی


  دکتر قاسمی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه قم گفت: در پی تعطیلی دانشگاه ها و عدم امکان آموزش حضوری ناشی از شیوع بیماری کرونا، معاونت آموزشی دانشگاه در پاسخ به نیاز دانشجویان به ادامه فعالیت آموزشی و تدبیر معاونت آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مبنی بر استمرار آموزش در قالب غیر حضوری، برای ارايه درس ها به صورت الکترونیکی برنامه ریزی و اقدامات خود را از پنجم اسفند ماه آغاز نمود.

  وی افزود: بدین منظور «دستورالعمل اجرایی ارايه الکترونیکی واحدهای درسی نیمسال دوم ۱۳۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه قم » در شورای آموزشی دانشگاه به تصویب رسید.

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی بیان کرد: به موجب این دستورالعمل، ارايه درس ها به صورت الکترونیکی در قالب برون خط (آفلاین)، بر خط (آنلاین) و صرفا در درس های نظری، پیش بینی شد و مقرر گردید مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه با همکاری مدیران و کارشناسان آموزش و اساتید محترم مجری این کلاس ها باشد.

  مرکز آموزش الکترونیکی، کانال اطلاع رسانی ویژه ارايه دروس غیرحضوری در پیام رسان داخلی ایجاد و در فرصت بسیار کوتاه، دانشجویان زیادی عضو شده و در جریان اخبار و آخرین درس های ارايه شده قرار گرفتند.

  در حال حاضر، حدود ۶۰۰ عنوان درسی، برای اسفند ماه حداقل در حد چهار جلسه محتوای تولید شده برای استفاده دانشجویان ارايه شده است.

  دکتر قاسمی افزود: علاوه براین، ارايه جلسات آنلاین برای رفع اشکال و پاسخ به سوالات نیز پیش بینی شده است. همچنین تشکیل گروه های دانشجویی برای هر کلاس در پیام رسان های های مجاز نیز مورد توجه بوده است و معاونت آموزشی دانشگاه اعلام نمود که این شیوه ارايه درس نیز یک راه حل مورد تایید است.

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: رویکرد معاونت آموزشی و مرکز آموزش های الکترونیکی دانشگاه قم، تلفیقی و استفاده از همه شیوه ها ی ارايه درس ها به صورت الکترونیکی بوده وبا توجه به اینکه قم نیز درگیر این بیماری بوده و کلاس های آموزشی دانشگاه تعطیل بود، توانسته ایم با همکاری همه بخش ها ، اساتید محترم و همیاری مجموعه های دانشجویی مانند شورای صنفی و انجمن های علمی در حد بالایی استمرار آموزش به صورت غیر حضوری را حفظ نماییم.

  دکتر قاسمی همچنین در بخش دیگری از مصاحبه وی با اشاره به استمرار خدمات آموزشی دانشگاه قم به صورت غیر حضوری گفت:
  به منظور رفع نگرانی دانشجویان و دریافت کنندگان خدمات آموزشی در شرایط دشوار ناشی از بیماری کرونا، حوزه معاونت آموزشی دانشگاه قم برای پاسخگویی به این نیاز، با تلاش مدیران و کارشناسان آموزشی ،مدیران گروه ها ، معاونان آموزشی و کارشناسان دانشکده ها ، اقدامات زیر را در اسفند ماه ۱۳۹۸ ساماندهی و اجرا نمود :

  -
  تشکیل چهار جلسه شورای آموزشی دانشگاه به صورت مجازی و اتخاذ تصمیم های ضروری در شرایط جدید
  -
  فعال سازی فرآیند « اعلام اشکال در پیشخوان خدمت سیستم گلستان » برای دریافت مشکلات دانشجویی و رسیدگی غیر حضوری
  -
  انجام سیستمی خدمات فارغ التحصیلی دانشجویان با توجه به زیرساخت موجود از گذشته
  -
  صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویی به صورت سیستمی و بدون حضور دانشجویان
  -
  رسیدگی و پیگیری خدمات نظام وظیفه دانشجویی در موارد ضروری و مورد تقاضا
  -
  تمدید مهلت انجام برخی فرایند های آموزشی تا 1399/2/15 که زمان اتمام یا شروع آنها پایان اسفند ۱۳۹۸ بود.
  -
  تصمیم گیری در خصوص درخواست های دفاع از پایان نامه ومجوز برگزاری غیر حضوری و الکترونیکی جلسات دفاع

  دکتر قاسمی در پایان با آرزوی سلامتی و عافیت برای تمام دانشگاهیان امیدواری کرد در سریعترین زمان با شکست این ویروس منحوس، شاهد حضور پرنشاط دانشگاهیان در دانشگاه های کشور باشیم.

  درج خبر توسط :   کد خبر : 1012
  1398/12/27 03:00 ب.ظ
  طبقه : سایر
  گروه : همه
  مرتبط: عمومی
  درج نظرات کاربران