زمان ديجيتال سرور

يكشنبه 27 آبان 1397   03:57:21

اخبار

اخبار دانشگاه

حجت الاسلام والمسلمين سرلك:

هنر واقعي دروازه خروج از كثرت به وحدت است

حجت الاسلام والمسلمين سرلك عنوان كرد: هنر واقعي دروازه خروج از كثرت به وحدت است؛ هنر واقعي شوق به خداوند است كه در چشمان شهيد حججي موج مي زد و اورا به سمت خدا پرواز داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمين علي سرلك امروز در آئين اختتاميه سوگواره ملي "سفر تا صفر" در دانشگاه قم، با بيان اينكه انسان گريزي ندارد جز اينكه به سمت خدا فرار كند، گفت: انسان فوق العاده است اما متاسفانه خود را نشناخته است.
وي با بيان اينكه همه تعلقات دنيا براي اين است كه انسان را از ميل به سفر منصرف و دلگير و پاگير خودش كند، ادامه داد: تمام حرف انبيا و امامان اين بوده است كه اين رفتن را بخواه "موتو قبل عن تموتوا"؛ ولي انسان گاهي فراموش ميكند كه همه مسافر هستيم و بايد به سمت خدا برويم.
سرلك با بيان اينكه هنر واقعي دروازه خروج از كثرت به وحدت است، اضافه كرد: در برخي جشنواره هاي هنري به جلوه فروشي مي‌آيند؛ بعضي منيت ها باعث شده كه بخواهد خود را جلوه كند اما هنر واقعي شوق به خداوند است كه در چشمان شهيد حججي موج مي زد و اورا به سمت خدا پرواز داد.
اين كارشناس مذهبي گفت: رنج‌ها عامل سفرها و راهي سفر شدن‌هاست و اگر در زندگي دشواري حس شد، اين فرصتي است تا از پيله‌ي گرفتار شدن ما پروانه بسازند؛ رنج‌ها آمده‌اند تا به ما انشراح و گشايش بدهند لذا بهترين خاطرات از دل رنج ها ميگذرد.
وي تصريح كرد: رنج ها آمده اند تا حباب ها و سراب هاي دلبستگي را از سر ما بردارند، از اين رو است كه به ما گفته‌اند در زمان رنج و سختي بايد زبان شكر بگشاييم.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 986
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما