سه شنبه 2 خرداد 1396   19:02:57

اخبار دانشگاه

معاون اداري و مالي دانشگاه قم تشريح كرد:

گزارش عملكرد معاونت اداري و مالي و برنامه هاي اين معاونت در سال 96(بخش اول)

توسعه 3 هكتار فضاي سبز در سال 96 و اقدامات گسترده در محوطه سازي/ تكميل شناسنامه ساختمان ها و تاسيسات و آماده سازي آزمايشگاه مركزي


دكتر گندمكار طي گفتگويي با خبرنگار روابط عمومي دانشگاه، ضمن تبريك ميلاد مسعود يگانه منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان، اظهارداشت:
سال 96 سال برنامه محوري در دانشگاه است كه در آن بر خروج از ديون، حذف كاغذ، استمرار نظام فرايندها، هزينه و اعتبار مبتني بر برنامه تاكيد شده است.

معاونت اداري و مالي دانشگاه در خصوص وظايف حوزه معاونت اداري و مالي گفت: در چارچوپ آيين نامه جامع مديريت دانشگاهها، معاونت اداري و مالي داراي وظائف تعريف شده اي مي باشد كه اداره و نظارت بر  حسن اجراي مقررات، رسيدگي به اهداف اجرايي موسسه، نظارت برمصرف اعتبارات تخصيصي، ارائه گزارشهاي لازم به رياست در خصوص وظائف مربوطه به واحد ها، جمع آوري و تكميل اطلاعات مورد نياز، پيشنهاد بودجه سالانه، تعميرات اساسي، احياء و نگهداري ابنيه و تاسيسات، تشكيل كميته هاي تدوين روش هاي اجرايي براي بهينه سازي سامانه تعاملات اداري بين واحد هاي تابعه، استقرار فرآيند شناسايي درآمدها و كنترل مناسب بر چرخه مالي، تدوين روش هاي اجرايي مناسب براي نگهداري ابنيه و تجهيزات از مهم ترين وظائفي است كه در آيين نامه جامع مديريت دانشگاهها بر عهده معاونت اداري و مالي گذاشته شده است و تلاش شده بر اساس اين وظايف برنامه ريزي و اقدام شود.

دكتر گندمكار افزود: ما نيز در دانشگاه قم بر اساس اين وظائف پيش مي رويم و در اين چهارچوپ يك سري برنامه هاي كوتاه مدت و بلند مدت تدوين كرده ايم و  به حمدالله به صورت تدريجي و روبه رشد و با پشت سر گذاشتن مشكلات گذشته رسيدن به وضعيت مطلوب را دنبال مي كنيم.

وي ادامه داد: مهم ترين سندي كه اهداف و ماموريت هاي دانشگاه ،به ويژه حوزه معاونت اداري و مالي را تدوين و ترسيم مي كند، سند راهبردي 5 ساله دانشگاه برمبناي سند چشم انداز 1404 است.

معاون اداري و مالي دانشگاه قم تصريح كرد: بحث هاي تفصيلي زيادي براي اين سند انجام شده كه مرحله نهايي آن طي شده است و به تصويب هيات رئيسه دانشگاه رسيده و ما بايد يك برش يك ساله را از اين سند راهبردي براي سال 96 اجرا نماييم، لذا مهم ترين وظيفه ما در سال جديد اجراي برش يكساله راهبردي توسعه دانشگاه است.

وي عنوان كرد: براين اساس اقداماتي كه از سال 93 شروع شده و تاكنون ادامه دارد در حوزه هاي مختلف از جمله امور عمراني است كه دربخش ساخت پروژه ها، محوطه سازي، تعميرات، نگهداري و توسعه فضاي سبز دنبال مي شود..

پروژه دانشكده فني مهندسي و استخر

دكتر گندمكاربا بيان اينكه احداث پروژه عمراني دانشكده فني و مهندسي با زيربناي 10 هزارو 200متر به اتمام رسيده و آماده بهره برداري است، افزود: استخر دانشگاه نيز كه داراي امكانات متنوع مي باشد با زيربناي 2400متر مربع و سالن هاي جانبي در حال اجرا مي باشد كه قرار بود تا ارديبهشت ماه به اتمام برسد، به دليل مشكلات اعتباري وقفه اي در آن ايجاد شد ولي با اين وجود پروژه با جديت دنبال مي شود و اميد است در نيمه نخست سال 96 به بهر برداري برسد.

وي با بيان اينكه فعلا پروژه جديدي تعريف نشده است اضافه كرد: صحبت هايي در خصوص آغاز پروژه هاي جديد با سازمان برنامه و بودجه انجام شده و اميدواريم بتوانيم با اتمام پروژه هاي نيمه تمام، پروژه هاي جديدي در راستاي توسعه دانشگاه آغاز نماييم و سرانه فضاي آموزشي را بهبود ببخشيم.

پروژه عمراني مجتمع آموزشي امام خامنه اي (ويژه خواهران)

وي در خصوص پروژه امام خامنه اي گفت: پيرامون بلوك دوم و سوم اين پروژه گفتگوهاي لازم با پيمانكار انجام و مقدمات عقد قرارداد فراهم گرديده و اميدواريم يكي از بلوك ها امسال و بلوك ديگر در سال آينده به بهره برداري برسد.

دكتر گندمكار بيان داشت: اين مجموعه با ملحقات آن بيش از 13 هزار متر مربع است كه مي تواند بخشي از كمبود فضاي آموزشي خواهران را مرتفع سازد.

وي همچنين از مشاركت خيرين در تكميل و ساخت ورزشگاه خواهران، خانه فرهنگ قرآني و ساخت بلوك  Bو C پروژه امام خامنه اي تشكر و از تكميل اين پروژه ها از محل اعتبارات متمركز وزارت ويژه پروژه هاي خيرساز خبر داد.

پروژه هاي گسترده محوطه سازي

دكتر گندمكار با بيان اينكه در محوطه سازي نيز به لحاط حجم كار و اعتبار اقدامات خوبي صورت گرفته است اظهارداشت: يك اقدام گسترده در حوزه محوطه سازي در دانشگاه قم در حال انجام است.

وي در اين رابطه با اشاره به آغاز يك مجموعه دو ونيم هكتاري در سال گذشته در مجموعه امام خامنه اي، گفت: فاز اول آن در حال اتمام است و فاز دوم نيز كه در حدود دو نيم هكتار است در حال انجام مي باشد.

معاون اداري و مالي دانشگاه قم، يادآور شد: بيشترين حجم محوطه سازي در منطقه مركزي دانشگاه مي باشد كه بالغ بر 20 هكتار با امكانات فضاي سبز، آبنما، پياده رو و ... از محل مسجد، كتابخانه، دانشكده الهيات تا بلوار الغدير مي باشد

گسترش فضاي سبز

وي يكي ديگر از اقدامات انجام شده را مربوط به فضاي سبز دانست و در اين رابطه ابراز داشت: براي سال 96 سه هكتار توسعه فضاي سبز در دانشگاه پيش بيني شده است.

دكتر گندمكار يكي از موانع و مشكلات مربوط به توسعه فضاي سبز را كمبود آب دانست و افزود: طي سالهاي گذشته رايزني هاي زيادي در اين رابطه انجام شده و اميدواريم امسال به نتيجه مطلوبي برسيم.

معاون اداري و مالي دانشگاه قم احداث باغ پسته و توسعه باغ زيتون، درختكاري اطراف دانشكده الهيات و كتابخانه و رستوران، توسعه فضاي سبز در اطراف يادمان شهيد بخش خواهران، درختكاري محوطه مجتمع آموزشي امام خامنه اي را از نمونه اقدامات در راستاي توسعه فضاي سبز دانست.

زيباسازي فضاي دانشگاه

وي با بيان اينكه زيباسازي فضاي دانشگاه را به جد دنبال مي كنيم، تصريح كرد: اميدواريم بتوانيم نظم فضاي عمومي دانشگاه را از لحاظ بيلبوردها، تابلوي اعلانات، روكش آسفالت معابر و علائم راهنمايي و رانندگي و .... بهبود ببخشيم.

اقدامات بسيار مناسب در حوزه تعميرات صورت گرفته است

وي بيان داشت: به منظور صرفه جويي در هزينه ها و بالا بردن راندمان و بهره وري امكانات، در حوزه تعميرات اتفاقات خوبي صورت گرفت و تعميرات به طور جدي از سال 93 شروع شد، به طوريكه در سال 96 كمترين هزينه در بخش تعميرات انجام خواهد شد و تاسيسات زيربنايي در حد قابل قبولي به روز رساني شده است.

ارائه طرح ها و برنامه هاي متنوع در جهت ارتقا كيفيت و بهره وري و هوشمند سازي در سال 96

دكتر گندمكار با اعلام اين مطلب كه علاوه بر تعميرات جزيي ادامه روند تعميرات اساسي را نيز دنبال مي كنيم افزود: در امور زيربنايي فعلا نگراني جدي نداريم ولي در جهت ارتقا كيفيت و هوشمند سازي همچنان پيگير هستيم و  در اين رابطه برنامه هاي متنوعي تحت عنوان برنامه هاي عملياتي هدف در سال 96 دنبال مي كنيم كه مي توان به 24 طرح درحوزه مكانيك، 37 طرح در حوزه ابنيه و تعميرات و 39 طرح در حوزه برق اشاره كرد.

راه اندازي تصفيه خانه فاضلاب در دانشگاه

وي از تلاش در زمينه ساخت و راه اندازي تصفيه خانه فاضلاب در دانشگاه خبرداد و تصريح كرد: در اين رابطه اعتبار اوليه طرح نيز پيش بيني شده است و درصدد هستيم با راه اندازي اين تصفيه خانه كمكي به رفع مشكل آب و توسعه فضاي سبز نماييم و همزمان سيستم آبياري تحت فشار و قطره اي را توسعه و گسترش دهيم.

تكميل نقشه‌هاي چون ساخت (As Built)

دكتر گنمدمكار از تكميل نقشه‌هاي چون ساخت(As Built)  خبرداد و گفت: خلا نقشه هاي چون ساخت در دانشگاه احساس ميشد كه امسال تكميل نقشه هاي چون ساخت به منظور شناسايي محل دقيق تاسيسات و نگهداري صحيح ابنيه  در دستور كار قرار گرفته است.

تكميل شناسنامه ساختمان ها و تاسيسات و آماده سازي آزمايشگاه مركزي

وي تجهيز دانشكده فني و مهندسي، تكميل شناسنامه ساختمان ها به منظور روشن شدن و شناسايي وضعيت ساختمان ها و آسيب هاي آنها خبر داد و افزود: براي اولين بار تكميل شناسنامه تاسيسات دانشگاه كه در نگهداري آن و اخذ بودجه از سازمان برنامه و بودجه بسيار حائز اهميت است در حال انجام است و همچنين تعمير و اصلاح شبكه هاي آبرساني، آماده سازي آزمايشگاه مركزي، راه اندازي دو پاركينگ در جهت تسهيل پارك وسائط نقليه را از ديگر فعاليت هاي مربوط به حوزه عمراني دانست.

دكتر گندمكار اضافه كرد: همچنين در خصوص سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي كتابخانه مركزي، ساختمان امام خامنه اي اقدامات خوبي صورت گرفته است كه اميدواريم تا شروع فصل گرما به بهره برداري برسد.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 547
Home | Back |
Guest (qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما