سه شنبه 6 تير 1396   04:48:33

اخبار دانشگاه
در دانشگاه قم برگزار شد: سومين جلسه استاني کميته دستگاهي‌ مراکز علمي و دانشگاهي استان قم
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، سومين جلسه استاني کميته دستگاهي‌ مراکز علمي و دانشگاهي استان قم، با حضورحجت الاسلام والمسلمين دکتر خسروپناه دبير هيات حمايت از کرسي هاي نظريه‌پردازي، نقد و مناظره در تالار انديشه دانشگاه قم برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين دکتر ديرباز رياست دانشگاه، با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در زمينه کرسي هاي نظريه پردازي گفت: هر جا که به فرمايشات مقام معظم رهبري عمل شد، ثمرات آن آشکار شد و اگر در اين زمينه کوتاهي شود مضرات آنرا مشاهده خواهيم کرد و لذا لازم است دانشگاهها و موسسات علمي در ايجاد نشاط علمي و ترغيب حوزه و دانشگاه به ترويج نقد و نظريه پردازي تلاش کنند و گامهاي بلندتري برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمين دکتر سيد محمد جواد وزيري فرد معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه نيز طي سخناني، محکم، مستدل و مفيد را از خصوصيات قول سديد عنوان کرد و افزود:  قرآن کريم همگان را به قول سديد دعوت کرده است که نتيجه آن اصلاح اعمال است و در کرسي هاي نظريه پردازي نيز بايستي قول سديد بکار گرفته شود تا موجب اصلاح امور و نيل به معرفت گردد.

حجت الاسلام والمسلمين دکتر خسرو پناه نيز در سخناني کرسي ها را داراي حکمت حکومتي و حکمت معرفتي دانست و افزود: قوام حکومت به آزاد انديشي منطقي و اخلاقي است و اگر جامعه آزادي بيان نداشته باشد آن جامعه آسيب مي بيند و استمرار حکومت به آزادي هاي علمي و معرفتي است.

وي همچنين فلسفه ديگر کرسي ها را رشد دانش و معرفت عنوان کرد و اظهار داشت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي دو دسته کرسي مصوب کرده است که يکي کرسي هاي آزاد انديشي و ديگري کرسي هاي علمي است.

وي در ادامه به ارائه گزارشي از برگزاري کرسي ها در موسسات آموزش عالي پرداخت و بيان داشت: تا کنون بيش از 800 کرسي ترويجي برگزار شده که تنها در سال 95 تعداد 420 کرسي در موسسات علمي پژوهشي کشور برگزار شد که 80 طرح نامه دريافت شده است که از ابتداي تاسيس هيات نظارت تا کنون تعداد 32 طرح موفق و 14 نظريه و 16 نوآوري و 2 نقد ثبت شده است.

در ادامه نمايندگان هر کدام از موسسات و مراکز پژوهشي استان به ارائه گزارشي از عملکرد پژوهشي خود در زمينه کرسي ها نظريه پردازي پرداختند.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 770
Home | Back |
Guest (qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما