شنبه 9 ارديبهشت 1396   06:23:50

اخبار دانشگاه

آيت‌الله حسيني بوشهري: مسئولان دير به فكر بحران ريزگردها افتاده‌اند
عضو هيئت رئيسه جامعه مدرسين حوزه علميه قم بحران ريزگرد و گرد و غبار در كشور و قم را جدي دانست و گفت: مسئولان براي اقدام در مقابل اين بحران دير عمل كرده‌اند.


به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري در ديدار مسئولان اجرايي همايش بحران درياچه نمك و پديده گرد و غبار كه در محل جامعه مدرسين حوزه علميه قم برگزار شد، پديده گرد و غبار و ريزگرد را بسيار مهم و حياتي برشمرد و اظهار كرد: در سال‌هاي گذشته اين مسئله مغفول مانده بود و مسئولان نسبت به آن بي‌توجه بودند اما امروز مورد توجه قرارگرفته است و برگزاري همايش هم در اين زمينه مي‌تواند كمك كننده باشد.

وي تهديد بحران ريزگردها را بسيار جدي برشمرد و افزود: اين بحران بسياري از استان‌ها را تا به حال به تعطيلي كشانده است، مسئولان براي اقدام در مقابل اين بحران كمي دير به فكر افتاده‌اند و تا همين چند سال پيش هم به اين موضوع بي‌تفاوت بودند.

امام جمعه قم با اشاره به وضعيت بسيار سخت مردم خوزستان به دليل وجود مشكل ريزگرد و گرد و غبار در اين استان، تصريح كرد: امروز خوشبختانه مسئله ريزگرد و غبار گوش شنوا پيدا كرده است، براي ما هم در استان قم اين دغدغه مطرح شده و منتظر اقدامات مسئولان در اين زمينه هستيم.

وي بحران ريزگردها را از جمله نگراني‌ها و دغدغه‌هاي مراجع عظام تقليد برشمرد و افزود: بايد اين مسئله به طور دقيق و با جزئيات در همه ابعاد بررسي شده و براي مسئولان ملي هم تبيين شود، همايش بحران درياچه نمك و گردوغبار هم بايد در حدو اندازه‌هاي اين همايش برگزار شده و نتايج آن اطلاع‌رساني شود.

آيت الله حسيني بوشهري با اشاره به لزوم تشكيل دبيرخانه دائمي همايش بحران درياچه نمك و پديده گرد و غبار، ادامه داد: مردم، حوزه علميه و مراجع تقليد همگي در بحث محيط زيست نگران بوده و دغدغه جدي دراين زمينه دارند و بايد آسيب‌ها و راهكارها به صورت دقيق و علمي مطالعه شده و اطلاع رساني شود.

وي به نهضت سدسازي هم اشاره كرد و گفت: در يك مقطع زماني نهضت سد سازي مورد تأييد بود و كسي در آن زمان عواقب و پيامدهاي جبران ناپذيري كه به همراه داشت را در نظر نگرفته بود و زماني كه كار از كار گذشت و زمين‌ها خشك و تبديل به شورزار شدند همگي به فكر جبران افتاده‌اند.

نماينده مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه در برهه‌اي مسئولان هر شهري احساس مي‌كردند اگر سد داشته باشند همه مشكلاتشان حل مي‌شود، تصريح كرد: بايد آسيب‌ها و اقدامات و راهكارهاي عملي به صورت مطالعاتي و دقيق بازگو شود، حوزه‌هاي علميه، مراجع عظام تقليد و مردم دغدغه جدي در بحث محيط زيست دارند كه با اطلاع‌رساني درست مي‌توان به راهكاري عملي دست يافت.

آيت الله حسيني بوشهري با اشاره به لزوم بازنگري در نهضت سدسازي تأكيد كرد:  ساخت سد براي برخي مناطق مؤثر بوده و نتايخ خوبي به همراه داشته است، اما لزوما در همه مناطق نبايد از آن استفاده شود چرا كه در برخي از مناطق ساخت سد بر روي رودخانه نتايج منفي بسياري با خود به همراه داشته است كه بايد اين مسئله هم قبل از تبديل به بحران مورد بازنگري قرار گيرد.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 586
Home | Back |
Guest (qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما