زمان ديجيتال سرور

يكشنبه 26 خرداد 1398   21:58:32

اخبار

اخبار

سي و نهمين سالگرد تاسيس دانشگاه قم

در هفده بهمن ۱۳۵۸، با مصوبه شوراي انقلاب و طي ابلاغيه اي با امضاي شهيد بهشتي و همت ستودني آيت الله قاضي خرم آبادي، دانشگاه قم در قالب مدرسه عالي قضايي و زير نظر جامعه مدرسين حوزه علميه قم شكل گرفت.

هدف اصلي از تاسيس اين مجموعه تربيت نيروهاي متعهد و متخصص در زمينه هايي بود كه انقلاب نوپاي اسلامي به شدت به آنها نياز داشت.

در سال ۱۳۷۶ با تصويب شوراي عالي گسترش آموزش عالي، اين مركز آموزش عالي به دانشگاه قم تغيير وضعيت داد.

هم اكنون دانشگاه قم با قريب به ۴۰ رشته در مقطع دكتري، ۶۶ رشته در مقطع كارشناسي ارشد، ۴۰ رشته در مقطع كارشناسي، بيش از ۳۵۰ عضو هيات علمي، حدود ده هزار دانشجوي جاري، قريب يكصد هزار نفر دانش آموخته، صدها دانشجوي بين المللي، دهها هزار متر مربع فضاي آموزشي، اداري و رفاهي،  دهها آزمايشگاه و كارگاه تحقيقاتي و آموزشي و دهها شركت دانش بنيان مستقر در مركز رشد در برگيرنده امكانات گسترده و وسيعي براي پرورش جوانان انقلاب است.

عموما چهره هاي علمي و اجرائي ملي يا بين المللي پس از بازديد از بخش هاي مختلف و آشنايي با ظرفيت هاي پيدا و ناپيداي دانشگاه قم، اين دستاوردها را تحسين برانگيز قلمداد مي كنند.

هر چند دانشگاه قم راه طولاني و دشواري را طي كرده است ولي هنوز راه طولاني تري را در پيش دارد كه طي آن نيازمند همت، تلاش و انديشه عموم دانشگاهيان اين دانشگاه است.

سي و نهمين سالگرد تاسيس دانشگاه را تبريك عرض نموده و به لطف حضرت حق در آستانه چهلمين سالگرد تاسيس دانشگاه و در طول يكسال آينده شاهد برنامه هاي متنوعي جهت بزرگداشت چهلمين سالگرد تاسيس دانشگاه قم با هدف بهينه سازي و افزايش سرعت پيشرفت دانشگاه در راستاي اهداف بلند شكل گيري آن باشيم.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 797
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما