زمان ديجيتال سرور

يكشنبه 26 خرداد 1398   21:17:22

اخبار

اخبار

دكتر ديرباز در نشست خبري به مناسبت افتتاح دانشگاه هاي تخصصي دانشگاه قم عنوان كرد: دانشگاه قم محلي امن براي تحصيل و پرورش/ قرار گرفتن در رده 10 دانشگاه برتر كشور افق آينده دانشگاه قم

حجت الاسلام و المسملين دكتر عسگر ديرباز رئيس دانشگاه قم امشب ۱۵ بهمن‌ماه در نشست خبري در نمايشگاه شكوه چهل ساله در قم عنوان كرد: پيش از انقلاب اسلامي در استان قم يك واحد دانشگاهي وابسته به دانشگاه تهران وجود داشت و پس از پيروزي انقلاب اسلامي مركز آموزش عالي تربيتي و قضايي در قم تاسيس شد كه بذر اوليه دانشگاه قم بود.

وي افزود: اين مركز به دانشگاه جامع در استان قم تبديل شد و در حال حاضر شامل ده هزار دانشجو، ۳۰۰ عضو هيئت علمي، ۴۰۰ كارمند و شش دانشكده و پرديس خودگردان است.

رئيس دانشگاه قم بيان كرد: اختصاص محيط آموزشي ويژه خواهران از جمله امتيازهاي دانشگاه قم است و تربيت مديران و اساتيد در بخش خواهران به صورت مستقل انجام مي‌شود.

وي اظهار كرد: پيش از انقلاب شهر قم در زمينه تكنولوژي پيشرفت چنداني نداشت اما دانشگاه قم با راه‌اندازي علوم پايه م مهندسي توانست در زمينه تكنولوژي قدم بزرگي بردارد.

دكتر ديرباز در پايان با اشاره به اين‌كه دانشگاه قم در بعد اخلاقي و تربيتي و علمي پيشرفت بسياري داشته‌است، گفت: با وجود كم و كاستي‌هايي كه در دانشگاه است، به محل امني براي تحصيل و پرورش انسان‌هاي شايسته و در تراز انقلاب اسلامي تبديل شده‌است.

قرار گرفتن در رده 10 دانشگاه برتر كشور افق آينده دانشگاه قم 

دكتر حسين‌رضا گندم‌كار معاون اداري و مالي دانشگاه قم نيز با اشاره به تاسيس دانشگاه قم در سال ۵۸ عنوان كرد: پايه بنيان‌گذاري دانشگاه قم بر اساس باورهاي ديني و ارزش‌هاي انقلابي و تربيت افراد متخصص در راستاي انقلاب بود.

وي با تاكيد بر اين‌كه بنيان‌گذاران دانشگاه شهيدان انقلابي بودند، افزود: كرد: در برنامه‌ريزي‌هاي دانشگاه دو بعد تعهد و تخصص، ولايت‌مداري و انقلابي بودن، توجه به جنبه‌هاي ديني و اخلاقي و فرهنگي حاكم است.

معاون امور اداري و مالي دانشگاه قم با اشاره به جامع‌نگري دانشگاه اظهار كرد: بيش از ۵۰ مركز آموزش عالي در استان قم مشغول فعاليت هستند و دانشگاه قم يكي از اين مراكز است كه ماموريت اصلي آن در سطح استاني، منطقه‌ و بين‌المللي است زيرا دانشگاه قم توامندي‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري بسياري دارد.

وي ادامه داد: دانشگاه قم علاوه بر ۳۰۰ عضو هيئت علمي دانشگاه قم از متخصصين رشته‌هاي مختلف استاني و خارج شهري در جهت ارائه خدمات علمي به دانشجويان در مقاطع مختلف استفاده كرده‌است.

گندم‌كار در پايان تاكيد كرد: ورود به تحصيلات تكميلي براي يك مركز آموزشي امتياز محسوب مي‌‌شود لذا دانشگاه قم، تحصيلات تكميلي محور است و طرح دانشگاه در افق آينده اين است كه در حوزه آموزش، فرهنگ و اخلاق، پژوهش و فناوري جزو ده دانشگاه برتر كشور شود.

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 950
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما