شنبه 9 ارديبهشت 1396   06:11:06
دفتر ارتباط با صنعت
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 295477
تعداد بازديد از سايت: 50770277
تعداد بازديد زيرپورتال: 295477
اين زيرپورتال امروز: 52
در امروز: 4368
اين صفحه امروز: 52
معرفی دفتر
گروه كارآفريني وارتباط با صنعت
Sientific & Industrial Relations  Groups-  University of Qom  
 
معرفي :  
       دانشگاهها و مراكز آموزش عالي در كشورها،‌‌ هسته اصلي توليد علم و دانش هستند كه با تربيت نيروهاي كاردان و متخصص و پژوهشگر بر روند توسعه، توليد و افزايش توانمنديهاي جامعه تاثير مي گذارند. يكي از اقدامات مهم و اساسي، فراهم نمودن ارتباط تنگاتنگ بين مراكز آموزش عالي و دانشگاهي با صنايع و دستگاههاي اجرايي، سازمان ها و موسسات دولتي و غير دولتي است.اين ارتباط منجر به عرضه انديشه ها و ايده هاي جديد به صنايع و موسسات گرديده، علاوه بر شكوفايي استعدادها و خلاقيت هاي دانش پژوهان و دانشجويان، موجب ارتقاء علمي و عملي در بخش صنعت كشور و بهبود كيفيت در سازمان ها و موسسات خواهد شد.
 به منظور سازماندهي امور و نيل به اين اهداف، در دانشگاه هاي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري، دفاتر ارتباط با صنعت و گروه هاي ارتباطات علمي و صنعتي شكل گرفته است.
از سويي ديگر شهر قم با داشتن حوزه علميه، علما و مراجع عاليقدر، نقش بسزائي در اشاعه و توليد علم داشته و دانشگاه قم با واقع شدن در اين شهر و با داشتن ظرفيت هاي بالاي علمي و بهره گيري از اساتيد فعال در زمينه هاي مختلف علوم اسلامي، فني مهندسي ، رشته هاي علوم پايه و انساني توانمندي هاي تحقيقاتي بسياري را دارا مي باشد كه با ايجاد تعامل با سازمان ها و مراكز دولتي و غير دولتي و بخش خصوصي مي توان از اين توانمندي ها در جهت بر طرف كردن نياز هاي كشور و توسعه و گسترش فرهنگ پژوهش استفاده نمود .
«گروه كارآفريني و ارتباط با صنعت» در سال 1384 در معاونت پژوهش و فن اوري دانشگاه قم تشكيل گرديد كه سعي در تحقق اهداف مذكور دارد.

   ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي: info@qom.ac.ir
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (qomuniguest)

گروه كارآفريني و ارتباط با صنعت - دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما