سه شنبه 2 خرداد 1396   19:31:20
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
گروه علوم تربیتی
معرفی گروه

معرفي گروه علوم تربيتي

گروه علوم تربيتي دانشگاه قم در سال1373 به خاطر وجود دروس تربيتي در بيشتر رشته هاي موجود در مدرسه عالي قضايي طلاب قم راه اندازي  شد و پس از ارتقاي مدرسه عالي قضايي طلاب به دانشگاه قم ضرورت گسترش گروه علوم تربيتي بيشتر احساس شد و اين مهم با پذيرش آزمايشي يك دوره دانشجوي امور تربيتي در سال 1381 آغاز و در سال 1384 با پذيرش 60دانشجو (30دختر و 30 پسر) در دوره كارشناسي علوم تربيتي با گرايش مديريت و برنامه ريزي آموزشي گسترش يافت.

هدف از دوره كارشناسي علوم تربيتي در گرايش مديريت و برنامه ريزي آموزشي، تربيت مديران و كارشناسان برنامه ريزي آموزشي و درسي متعهد و متخصص به منظور برآوردن نيازهاي سازمان ها و وزارت خانه ها بخصوص وزارت آموزش و پرورش در زمينه آموزشي و پژوهشي مي باشد. طول دوره كارشناسي اين رشته حداقل 7 و حداكثر 12 نيمسال تحصيلي مي باشد كه به طور معمول برنامه آموزشي در طول 7 نيمسال برنامه ريزي و دروس ارائه مي گردد. كل واحدهاي درسي دوره كارشناسي رشته مزبور 136 واحد  شامل 21واحد دروس عمومي، 45 واحد دروس تخصصي، 60 واحد دروس اصلي و 10 واحد دروس اختياري مي باشد.

تا كنون تعداد 400 نفر با درجه كارشناسي مديريت و برنامه ريزي آموزشي از دانشگاه قم فارغ التحصيل شده اند كه از بين آن ها بيش از 50 نفر به دوره هاي تحصيلات تكميلي در دانشگاه هاي طراز اول كشور (تهران، شهيد بهشتي، علامه طباطبايي، خوارزمي، اصفهان)راه يافته اند. هم اكنون تعداد 261 دانشجو (121 پسر و 140 دختر) در اين رشته به تحصيل اشتغال دارند. از نيمال اول 93-92 گروه در دو گرايش فلسفه تعليم و تربيت و روانشناسي تربيتي در مقطع كارشناسي ارشد اقدام به پذيرش دانشجو كرده است.  

گروه علوم تربيتي دانشگاه قم در حال حاضر با همكاري شش عضو هيات علمي (يك دانشيار و 5 استاديار) و دو بورسيه هيات علمي و بيش از ده استاد مدعو در دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد در دو واحد خواهران و برادران دانشجو مي پذيرد و در صدد گسترش رشته هاي روانشناسي، مشاوره و علوم تربيتي در دوره هاي كارشناسي و به خصوص تحصيلات تكميلي مي باشد. 

اعضاي گروه علوم تربيتي (به ترتيب الفبا)

نام خانوادگي

نام

آخرين مدرك تحصيلي

مرتبه علمي

رشته تحصيلي

محل اخذ آخرين مدرك

نشاني پست الكترونيكي

توسلي

طيبه

دكترا

استاديار

فلسفه تعليم و تربيت

دانشگاه تربيت مدرس تهران

Tavassoli_t@yahoo.com

جعفري هرندي

رضا

دكترا

استاديار

برنامه ريزي درسي

دانشگاه اصفهان

Rjafarih@gmail.com

چناري

مهين

دكترا

استاديار

فلسفه تعليم و تربيت

دانشگاه تربيت مدرس تهران

Mahin.chenari@gmail.com

حبيب زاده

عباس

دكترا

استاديار

روانشناسي تربيتي

دانشگاه علامه طباطبايي

Habibzade2008@yahoo.com

فقيهي

علي نقي

دكترا

دانشيار

علوم تربيتي

حوزه علميه قم

an-faghihi@qom.ac.ir

عبدي زرين

سهراب

دكترا

استاديار

مشاوره شغلي

دانشگاه اصفهان

 

 

 

ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي: info@qom.ac.ir
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (qomuniguest)

دانشکده ادبیات و علوم انسانی - علوم تربیتی
مجری سایت : شرکت سیگما